ReVIVE!

HomeGy.I.K.KeresésRegisztrációBelépés

Share | 

2.0.2 8nt5gr1_D6m9n6_Gh6st_9n_Sh5ll - Tuforszri Sidequest-je

Go down 
SzerzőÜzenet
Majszter Plejbász
Meteorbringers Team Founder

Hozzászólások száma : 413
Tartózkodási hely : Porosháza városa, de inkább a koszfészek lenne jobb szó

Tulajdonságok:
Fajta: Mesélő- Játékos
Kaszt: OKJ-s Varászló
Szint: Zéró

TémanyitásTárgy: 2.0.2 8nt5gr1_D6m9n6_Gh6st_9n_Sh5ll - Tuforszri Sidequest-je   Csüt. Nov. 19, 2015 3:03 pm

Ez a Második fejezet  2.0 bejegyzés végén kezdődik de sajnos úgy fest ez befejezetlen marad egyenlőre..
mert a kiborg megy a bontóba.

@StupidEarthMonkeY: Akaratod ellenére a rendszered túlterhelődött.
A fizikai tested ott áll a pultnál, ellenben a tudatodat kizárta belőle a rendszer. Utolsó erődből egy üzenetet még tudtál küldeni a társaidnak, remélhetőleg realizálják, hogy kritikus a helyzet.

Még mondják, hogy nincs élet a gépekbe, pedig ha tudnák, hogy a hétköznapi használati tárgyak is értelemmel bírnak a maguk bináris rendszerében. A kenyér sem azért ég oda a pirítóban, mert felcsavarták a hőfokot hanem mert a gép úgy akarta. Tucatnyi példát tudnál a gépek által elkövetett bosszúkról mesélni de jelenleg a saját rendszered helyreállításán fontosabb.

Szétnézve a kantinban embert nem látsz,  csak feketeséget és abban csak a műszaki cikkek világítanak amik  adataikat illetve hordozójuk nicknevét írják ki. Ebben az állapotban játszi könnyedséggel elbánnál a háromnegyedével. A legfurcsább, hogy ahol a társaid vannak ott, a doktor nyakán ávetett törölköző vílágít a legfényesebben. Első kören látod, hogy lehetetlen feltörni kemény platinabástya védi mindenhol.

Valószínűleg egy macrovírus kezdett terjedni az áramköreidben és fokozatosan fertőzi meg a rendszerfájlokat, a nevét dekriptáltad már CyberAIDS.
Nem tapasztaltál még hasonlót, hallottál már ilyenről persze de annak hátterében EXE-COM, BOOT, MR, OLIGORF és METAMORF vírusok álltak. De, hogy egy kiborgot megfertőzzenek ahhoz több kell egyszerű kis vírusnál, tudatosan felépített program kell, aminek kifejlesztése alsóhangon is milliós tétel.

Ahogy közeledsz a tested felé, a semmiben az ACCESS DENIED felirat villog és több méterre hátralök, testeken, tárgyakon suhansz át közben.

Ahogy nézed magad es környezeted mozgás támad az asztalotoknál.
Az egyik társad feltehetően az elf kivezeti a tested vállán a törölközővel.
Egy darabig még nézelődsz és megállapítod, hogy az itt lévők mennyire kiszolgáltatottak egy ilyen célzott támadásnak.
Tesztből megpiszkálod valaki PDA-ját, minden gond nélkül megy. Megtudod, hogy, el van adósodva a helyi alvilág vezetőjének és épp szervei eladásán gondolkodik, ennél csak többet veszíthet.
Aztán egyszer csak húzni kezd valami, a testeddel valami nincs rendben.
Kívül találod meg, az Ezüst színben tündöklő piperecikk a hátsó tájékodon helyezkedik el.
Furcsa, de a törölközőnek emberi kivetülése van ezen a síkon és diagnosztikus felmérés futat kívül és belül.
Egy magas, lófejű rasztás vékony férfi a kezében egy soha el nem égő cigivel.
- Jó nagy szarban vagy haver, izoláltam a forrásfájlt de szétcseszte a komplett belső rendszeredet. Megvan a vírusod neve is mert személyisége van Pé-Té-R Xc01 v1.
Én ennyit tudtam tenni érted, még pár szubrutint lefuttatok, de ilyen formán én kevés vagyok hozzá.

A hozzászólást Eszka összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Nov. 26, 2015 11:24 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése https://www.wattpad.com/user/GaborBacsai
Majszter Plejbász

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.0.2 8nt5gr1_D6m9n6_Gh6st_9n_Sh5ll - Tuforszri Sidequest-je   Csüt. Nov. 19, 2015 11:54 pm

@StupidEarthMonkeY válasza:
- Hol vagyok?

Nézek körbe, keresek valamit ami segíthet a valósághoz közel maradni, valami, amibe bele tudok kapaszkodni. Az egyetlen valósággal kapcsolatos dolog úgy néz ki nem más, mint a törölköző inteligenciája mellettem.
Ez nagyon nem jó. álljunk meg, gondoljuk át mi is történhetett.

- Teljesen levált a testem összes rendszeréről az elmém. vagy azért, mert kizárt valami, vagy azért, mert végső megoldásként döntöttek így az én rendszereim.

Ránézek megint arra a PDA-ra, mit találok az xc01ről.

- Valami kezdetleges önmódosító AI vírus, ami az általa megfertőzött emberek emlékeiből, gondolataiból próbál táplálkozni. most ez vagy nagyon jó lesz, vagy nagyon ro...

Ebben a pillanatban valami egyre hangosodó kántálásra leszek figyelmes a távolból:

Csak a hangomra koncentrálj.
Relaxáld az elméd.
Sodródjanak a gondolataid.
Engedd a rossz emlékeidet elhalványulni.
Légy nyugodt. Engedd át magad az álmaidnak.
Hadd mosson át, mint a kék óceán szelíd hullámai.
Hadd öleljenek körbe.
Hadd nyugtassanak.

Képzeld el, hogy valahol nyugodt helyen vagy, valami biztonságos helyen. Képzeld el magad egy fagyott erdőben. egy tisztáson állsz.
Fák a közelben olyan magasak, hogy az eget érintik.
Tiszta fehér hópelyhek esnek körben, érzed ahogy elolvadnak a bőrödön.
Nem fázol.
Nem tudja leküzdeni a dobogó szíved melegét.
Hallod a dobogását?
Csak meg figyelned.

A sötét elkezd világosodni egyre világosabb szürkében látom, és körben látom a fák kirajzolódását.

- Nem akarom, ez nem a valóság.
Ez nem az én elmém szüleménye.
Küzdenem kell ellene.
Nem engedhetem, hogy átvegye az uralmat felettem.

A hozzászólást Eszka összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Csüt. Nov. 19, 2015 11:56 pm-kor.
Majszter Plejbász

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.0.2 8nt5gr1_D6m9n6_Gh6st_9n_Sh5ll - Tuforszri Sidequest-je   Csüt. Nov. 19, 2015 11:56 pm

@StupidEarthMonkeY:

A testetlen nyugalmat felváltja egy kellemetlen érzés és zúgás.
Háttérben hallod az algoritmusok ciklikus monoton zümmögését ahogy számításokat, kalibrációkat végeznek a mátrixmaghoz kapcsolódva. Lehetőségek, különböző utak a múltból, a jelenből és a jövőből.
Amikor még nem Tuforszrinek hívtak, valaha Ash243 voltál és

- Egy iroda kávézó része, fenn egy magas épület tetején, ahol a cigidet sincs elszívni időd, mert már vagy húsz feladat vár megoldásra...

- Valahol az űrben, szürke idegenek nyújtják feléd a kezüket, " Ne ölj meg minket" suttogják az agyadban...

- Tibi kocsmájában épp finom hangolod a robotkezed, aminek értékből két ilyen kricsmire is telne...

Végül megállapodsz, a poligonok pixellé és a pixelek képpé válnak újra. A mozgás darabosan indul, kitisztul a látásod.
Egy tisztáson vagy, körbe ölelve olyan magas fákkal amiknek nem látod a tetejét. Közepén tűz ég, a lángot csontok táplálják. Mintha az egyik koponya torz, égett mosolyra húzná alaktalan száját.
Körülötted fekvő alakok, így jobban megnézve ismered őket illetve ismerted, Mind a kezedtől halt meg, vagy így vagy úgy de közöd volt a bukásukhoz. Lassú remegés fut rajtuk végig, megelevenedni látszanak.
Köpenyes alacsony alak bukkan fel a semmiből, öreg zöld ráncos manónak hat ebben a megvilágításban.
- Használd az erőt Tuforszri - mondja halkan és eltűnik a látomás, a hűlt helyén egy aranyló kulacs marad.
A világ megremeg de stabilizálódik gyorsan.
Fizikai tested mozgásba lendül.
StupidEarthMonkeY
Meteorbringers Team Player

Hozzászólások száma : 2

TémanyitásTárgy: Re: 2.0.2 8nt5gr1_D6m9n6_Gh6st_9n_Sh5ll - Tuforszri Sidequest-je   Pént. Nov. 20, 2015 1:38 pm

pörögnek az események. életem és újraéletem különböző eseményei pörögnek le.
felugranak az események, amikor az istencsászár uralkodása alatt a legújabb lazarus projekt tönkretette az akkori mindennapjaimat. mezei  biztonsági és integritási netrunner voltam a gyarmat második legnagyobb rekreációs rúd gyártó mammutjánál.

emlékszem, hogy mennyire jó volt a hangulat akkor. mindenki mosolyogva járt be, eszméletlen hangulat volt. aztán jött a lazarus project…
ironikus, hogy az istencsászár egy semmirekellő vak és világtalant felkarolt, és mi mindent adott neki. Johnny Lazarus minden rekreációs rúd terjesztését Limping John kezébe adta. egy egész iparágat vágott vele tönkre. ironikus, mi picit olyan, mint a maffiózós sztorik a '30 évek amerikájából. csak a dzsezz hiányzik.

talán valahol itt borult meg az életem? amikor először megjöttek a neurál triggerek a döntésről, összeomlott az addigi gyönyörű világ, amit felépítettem. egy év a purgatóriumban, nem tudva, mi lesz csak annyi, hogy ez nem az én világom. bár akkor még nem tudtam róla, de közvetve én is hozzátettem eleget az akkori lázadásokhoz. hmmm. A 2137-es forradalom megvan? amikor először összecsaptak a császárság őrei és a pszionok vezette felkelők? megvan a játék, ami akkor jött ki? a WolfSquad? tudod. az a játék, ami lemodellezte az aktuális lakhelyedet, és azt kellett megvédeni a támadó idegen hordáktól? a stratégiai érzékekkel megáldott gamerek úgy várták a messiást. úgy volt hírdetve, mint a játék adaptáló AI-val, igazi kihívással, és még pénzt is kaphatsz azzal hogy növöd a szinteket. Átmenetnek jó is volt két meló között.
A 3 fős killteameket szépen felosztottuk, és valami héten keresztül játszottunk. Aztán elkezdett glitchelni a játék. Az idegenek egy idő után offenzíva helyett visszavonulásos aktikát követtek. Mind azt hittük, hogy a következő nagy offenzíva része lesz, és addig egy picit lesz időnk  collectible-ket gyűjteni. Gondoltam bejárom a saját lakásom táját, amire útközben találtam 2-3 idegent, nyilván dúrván lealáztam, és legnagyobb meglepetésemre pont a lakásom környékén találtam egy legendary ellenfelet. A statjai alapján elég sok xp-t kaptam volna, nyilván neki is mentem.  A nagyjából 40 perces csata végén épphogy maradt egy kevés élete, de durván legyalult. Gondoltam visszajövök és cask beszerzem az XP-t, de előtte lemegyek a boltba, mindjárt zár. Lekaptam az okulust a fejemről, és lesétáltam a bolthoz. Legnagyobb meglepetésemre az egyik szomszéd ház biztonsági bioroidja nagyon keményenszétkapva feküdt a lépcsőházban, egyértelmű harci sérülésekkel.
Mentőt akartam hívni hozzá, de nem engedte. Jött egy pár felkelőnek kinéző arc, és elvitték ők, azzal, hogy semmit nem láttam, ha nem akarom, hogy a gárda elhúrcoljon.
Életem egyik legsokkolóbb élménye volt. Legalábbis azt hittem abban a pillanatban egészen addig a pillanatg, amíg nem láttam, hogy az utca közepén egy drón fekszik füstölve, egyértelműen olyan felszereléssel, amivel én szoktam elindulni a WolfSquadban. Nah. Ez volt az a pillanat, amikor kivert a hideg verejték. Remegve felemeltem a telefonomat, elindítottam a Companion app-ot, és megnéztem a statjaimat. Aliens killed: 8471, aliens crippled: 24166. Kicsordultak a könnyeim. A hányinger kerüldetett. Még most is feláll a nem módosított testrészeimen a szőr az emlékektől.
Ezen emlékek darabjai manifesztálódnak az erdő különböző részein. A hihetetlen örömök az első “titkos idegen basis kipucolásánál” mindössze drónokkal és húsvér lázadókkal. Az első alkalom, amikor stratégiailag jó döntés volt megnyomorítani egy teljes regimenst. A legkeményebb, 12 órán át tartó összecsapás, ahol a végén összegyűjtöttük a hullákat, és meggyújtottuk őket mentális hadviselés nevében. A pillanat, amikor rádöbbentem mit is tettem, mit is tettünk.
A háttérben megszólal a rekedt hang:
… Képzeld el, hogy valahol nyugodt helyen vagy, valami biztonságos helyen. Képzeld el magad egy fagyott erdőben. egy tisztáson állsz. Fák a közelben olyan magasak, hogy az eget érintik…

…Érzem, hogy megy valahova a fizikai testem, de nincs felette hatalmam...
Felhasználó profiljának megtekintése
StupidEarthMonkeY
Meteorbringers Team Player

Hozzászólások száma : 2

TémanyitásTárgy: Re: 2.0.2 8nt5gr1_D6m9n6_Gh6st_9n_Sh5ll - Tuforszri Sidequest-je   Pént. Nov. 20, 2015 3:21 pm

Türkmenisztán. Ömlik a karom csonkjából a vér. Nem fáj. Nem tudom értelmezni a helyzetet. Sokkos állapotban vagyok.pörög az életem előttem, meg fogok halni. Hogy kerültem ide? Hogyan kerültem ebbe a szituációba?
Miután a felkelést elnyomta az uralkodó, a megmaradt ellenállást sikerült megtalálnom. Vezekelni akartam bűneimért, és tudtam hogyan lehet megfordítani a harc állását. Kialakítottunk egy bázist Türkmenisztánban, ahonnan irányított cyber támadást indítottunk a WolfSquad szerverekre, Kizárva az uralmat, azonnali eventeket indítva, 4x-es xp szorzókkal a szerverparkokat és dróntelephely védő küldetések, stratégiai fontosságú területek raidelése, és a “palota” ostromlása több pontról. Gyönyörűen alakult az ostrom, már majdnem elhittem, hogy győzhetünk. Minden korrupt és hataloméhes szereplőt előállítottunk. Egyedül a palota maradt.
A végső ostromot mi magunk vezettük, és élőben közvetítettük világszerte. Azt akartuk, hogy az egész világ lássa a győzelmünket, a tüzet, a gyűlöletünket, a bosszúnkat. A trónterembe betörve a székén ülve találtuk az uralkodót, meglepő nyugodtsággal. Előre megterveztük a scriptet, amivel szembesítjük a fattyút, és ahelyett, hogy élő adásban kivégeznénk, és mártírt csinálnánk belőle, független bíróság elé állítjuk elsőkörben népírtás vádjával (meg további 270 másik váddal). Mindössze egyvalamire nem számítottunk. Egyszerre csinál magából mártírt, és emeli új szintre a népírtást.
A legnagyobb higgadtsággal elővett egy távirányítót, és közölte, hogy egy olyan nép, ami ilyen véres felkelést szervez, és ennyi ember halálához vezet, nem maradhat a föld színén. Mielőtt bármit tehettünk volna, lenyomta a gombot, és ezzel minden adás megszakadt. Azonnal kipattantunk a székeinkből, kapcsolva a át hírekre a projektorokat. Dermedve élőben néztük végig a hírcsatornák adását. Ez az átkozott egy protonbombát robbantott az országra.
Napokig csend volt ezután. Csak a híreket néztük, próbáltuk összeszedni magunkat. Egészen addig a pillanatig, amíg 5 nappal a tragédia után hivatalos bejelentés következett. Semelyikünk nem számított arra, hogy újra látjuk azt a hamis prófétát. “feltámadásával” mégnagyobb támogatottsága volt, mint előtte világszerte. Röviden felvázolta, hogy amit megtett, az kötelező volt, és az istenek támasztották fel, hogy egy jobb világba vezesse az emberiséget, és pillanatokon belül kézhez kaparintja a a vérontás kiterve…lekapcsoltak az elsődleges generátoraink…
egyértelmű volt, hogy tégla van közöttünk. A bázisnak volt egy jópár kijárata, ami a hegyek alatti katakombákba vezetett. Mindannyian amerre tudtunk, elindultunk, bemagolt külön útvonalakon keresztül. A számítások szerint nagyjából 11 perc volt, míg bejutnak a birodalmi csapatok az irányító terembe.
Ha nem tévesztem el az utamat, nagyjából 30 perc futás után megfelelő távolságra egy közeli várostól nem messze jutok ki, ahonnan tovább tudok menekülni.
Egész úton azon gondolkodtam, hogy kit vettek meg vagy építettek be, próbáltam összetenni a képet. Kiértem a hegy oldalában, felkaptam a rongyokat a kijáratnál, és elindultam a város felé. Nagyjából félúton lehettem, amire egy óriási csattanást hallottam, és a testem önkénytelenül is egy óriási lökés hatására előreesett. Ahogy elkezdtem feltámaszkodni, folyamatosan arcra estem, valamiért nem ment. Míg rá nem döbbentem hogy azért nem, mert hiányzik a bal karom. Ömlik belőle a vér. Tompul a látásom, nem tudok fókuszálni a szemeimmel, és tompulnak a hangok körülöttem. Eldőlök. Kiesnek pillanatok, talán percek, napok is. Tűzharcna tunic ami körülöttem van. Hurcolnak valahova. Ornithopteren vagyok. Egy óriási üvegtankban vagyok, a hátamon felfüggesztve, lélegezetőn, valami folyadékban. Hiányoznak a végtagjaim.
Ismét hallom a rekedt hangot:
…Tiszta fehér hópelyhek esnek körben, érzed ahogy elolvadnak a bőrödön.
Nem fázol. Nem tudja leküzdeni a dobogó szíved melegét…
Már nem nyugodt. Ismét a tisztáson vagyok. Látom, ahogy a hamis próféta előtt az emberek tapsolnak, újjonganak egy emberként skandálva.
Látom a távolban a várost, ahova menekülök, látom a trónterem ostromát. Látom a visszataszító vigyort az arcán, ahogy készül megnyomni a gombot…
…Tiszta fehér hópelyhek esnek körben, érzed ahogy elolvadnak a bőrödön.
Nem fázol. Nem tudja leküzdeni a dobogó szíved melegét…
Felhasználó profiljának megtekintése
Majszter Plejbász

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.0.2 8nt5gr1_D6m9n6_Gh6st_9n_Sh5ll - Tuforszri Sidequest-je   Pént. Nov. 27, 2015 10:31 pm

Dacára a kiborg erős szellemi kondicionálásnak, és magas tűrőképességének a vírus legyőzni látszik őt.
A múlt emlékei erősebbnek bizonyulnak hősünknél.

Hiába a próbált az intelligens törölköző segíteni különböző back doorokkal, lerejtett kiskapukkal a vírus megvakította a  múltjával, legyűrte Ash 234 szellemét és így egy sérül hard driveba kárhoztatta.

Társai mindet megtettek érte, hisz jó pajtásuk de ők sem tudtak segíteni rajta.

Ez az  Ő harca.

Amíg még mindig tart.

Újraéli a múltját számtalanszor,  az irodát amit államosítottak, saját lelki tragédiáit,  és a számtalan csatateret ahol harcolt.
Vajon hányszor hal, meg és éled újra?

Senki sem tudja....

A teste valahol egy kiberklinika szerelőrészlegén hever, de nincs az a  magas skill ami helyrehozhatná őt.
Így a memóriáját leválasztják, és testét szétszedik. A harci egységek sokat érnek, de jelen pillanatban nincs szűkség rá. Az interneten megveszik.
Kisebb kapacitással és frissített szofverrel ( takarítás, egyéb házi munkák) kirakják az akciós, használt részlegre. Közeleg a Fekete Péntek, talán még verekedni is fognak érte az unatkozó háziasszonyok.

A merevlemezbe zárt lelke még küzd, hiába katona volt a legjobbak közül.

Sose adja fel.

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: 2.0.2 8nt5gr1_D6m9n6_Gh6st_9n_Sh5ll - Tuforszri Sidequest-je   

2.0.2 8nt5gr1_D6m9n6_Gh6st_9n_Sh5ll - Tuforszri Sidequest-je
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal