ReVIVE!

HomeGy.I.K.KeresésRegisztrációBelépés

Share | 

2.4 Unforeseen Consequences

Go down 
SzerzőÜzenet
Majszter Plejbász
Meteorbringers Team Founder

Hozzászólások száma : 420
Tartózkodási hely : Porosháza városa, de inkább a koszfészek lenne jobb szó

Tulajdonságok:
Fajta: Mesélő- Játékos
Kaszt: OKJ-s Varászló
Szint: Első

TémanyitásTárgy: 2.4 Unforeseen Consequences   Pént. Dec. 04, 2015 10:02 pm

A Fekete Nap egy unalmas bolygó, az ott dolgozók és a rokonaik látogatják általában, meg persze az a pár kereskedő aki szeret első kézből vásárolni jó minőséget.
Ugyanis előnyei közé annyi tartozik, hogy itt található a legtisztább policarbiod glassoid kitermelés. Három településen(Alfa, Béta, Gamma) kívül csak a bányászüzemek törik meg az egyhangú sötét felszínt.
Mindenhol egy központi rendszer van a Szkájnet  ami automatizált, az emberek jólétért felel a maga szabályai szerint.

Ugyan ki lenne kíváncsi egy halott nap unalmas hétköznapjaira?

Sajnos ebben az unalmas és már-már tökéletesnek mondható rendszerben is vannak hibák.
Ezek a felhasználók.
Megváltoznak mutánsok lesznek, titkos csoportokat alapítanak, ki tudja miben törik a fejüket.
A legutóbbi szabotázsuk során leállt a rendszer működése 12 órára, azóta fokozott erőkkel figyelnek a rendre.
A legutóbbi JABBA koncert utáni érdekes dolgok történetek egy sztriptízbár alagsorában.
Szerencsére a  Szkájnet(aka Számítógép) mutáns/összeesküvő vadász speciális egysége résen volt és lecsaptak a kérdéses helyre.  
A rendszer ellenes elemeket a Központi RendőrÖrsre vitték ki-hallgatásra-és-végzésre.

Sajnálatos módon hőseink első kézből részesülhetnek ebből a kellemetlen élményből.

A hozzászólást Eszka összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Szomb. Dec. 05, 2015 12:56 am-kor.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése https://www.wattpad.com/user/GaborBacsai
Majszter Plejbász

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Szomb. Dec. 05, 2015 12:52 am

@Leonidas, Batmanuel:

Hasogató fejfájással,  egy szál gatyában tértek magatokhoz egy kényelmetlen IKEÁS  priccsen. Utolsó emléketek az alagsorba berontó biztonságiak és némán mozgó szájuk.
A fületek még cseng, a fejetek zsibbadt de legalább halljátok a külvilágot.  Halvány neonfény világítja meg  a cellátokat, egymás mellé vagytok elhelyezve, átlátszó üveg (policarbonid glassiod?) fallal elválasztva.
Furcsa, mert a köztettek lévő cella üres.
Egy idő után két sárga-piros egyenruhás alak érkezik, mágneskártyájával kinyitja az ajtót, kezetekre, lábatokra magnetikus bilincset helyez és elvezet Titeket külön egy-egy szobába.

A kihallgató szobába egy asztali lámpán kívül egy asztal és két szék van. A fejetek még lüktet, az élés fény bántja  a szemeteket de ahogy helyet foglaltok már jönnek is a kérdések.

- Kicsoda maga?
- Mit keresett ott?
- Mutáns?
- Mikor csatlakozott a társasághoz?
- A robbantásban milyen szerepe volt?
- Mióta Sátánoznak lenn a pincében?
- Mondjon el mindet töviről hegyire és akkor talán megússza egy elektrosokkal.

Szeretném hallani az Ön verzióját, a többiek mindent bevallottak!
Batmanuel
Meteorbringers Team Associate

Hozzászólások száma : 110

Tulajdonságok:
Fajta: Gothami-latino
Kaszt: Politikus
Szint: első

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Szomb. Dec. 05, 2015 10:03 am

- Mi nombre es Ma-ma-nuel Gomez. - kezdem anyanyelvemen, és egyenlőre maradok is annál. Szerencsére as saját alsóneműmet hagyták rajtam és annak 47 titkos zsebének egyikében van egy zárnyitókészlet, egy másikban meg egy rövid hatótávolságú EMP kapszula... csak éppen elő kell kotornom. - Yo soy el alcalde de Gotham estúpido... - itt megakadok, lehet, nem a legszerencsésebb lehülyéznem a kihallgatót, bár a reakciókat látva nem ment át, úgyhogy személyeskedésbe váltok át - Campesina maloliente o, el hijo de puta ...

A fickó lassú, kimért mozdulatokkal leveszi és összehajtogatja a szemüvegét: - Nagyon kérem szorítkozzon a lényegre és tartsa meg a szellemeskedését másnak! És ha lehet ne ficánkoljon annyit, idegesít. Csak egy egyetlen módja van annak, hogy megszabaduljon a bilincsektől, mégpedig ha töredelmesen bevall mindent, aláírja 3 példányban, két tanú és egy közjegyző előtt, miközben balkezével esküszik a Pángalagtikus Oranikus Katolikus Biblikus... öö bibliára.

Pido disculpas, nem tudtam, hogy közös nyelvet beszélünk. Természetesen együtt működök. - mindjárt meg lesz - A nevem Batmanuel.

- Kicsoda?

- Batmanuel, öregem, a híres bűnüldöző.

- Soha nem hallottam még róla.

- Soha? Hát aki nem hallott még Batmanuelről, az minden bizonnyal nem érdemli meg, hogy halljon Batmanuelről. - közben felcsusszan az EMP kapszula oda, ahová a nap sem süt be. 3... 2...

- Most meg mit mosolyog, azt hiszi olyan szellemes?

- Bat-Manu-EL! - kiáltom, ahogy a lámpából szikrák csapnak ki, a lábammal ellököm magam az asztaltól. Mire a földre esek, már sötét van, és a bilincsek is leoldódnak rólam.

A hangos szitkozódás közepette hallom, hogy halk szisszenéssel kiengedett az ajtó zárja, minimális erőfeszítéssel, már kint is vagyok a sötét folyosón. Van még nafta a cuccon, mert a kanyaron túli lámpák is most durrannak el. Gyorsan a szemközti falhoz tapadok, hogy a kihallgató felé tartó őrök ne botoljanak belép, és elindulok megkeresni a bűvös áfonyát.
Felhasználó profiljának megtekintése
Leonidas

Hozzászólások száma : 386

Tulajdonságok:
Fajta: Elf
Kaszt: Íjászféle
Szint: Negydik

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Szomb. Dec. 05, 2015 2:21 pm

Gyakorlatilag MAJDNEM minden jó cuccomtól megfosztottak, ezért úgy érzem, nincs más lehetőség, csak szépen előadni a teljes igazságot.

- Az úgy történt, hogy egy nap betértem Tibi kocsmájába, ahol köszöntem, és a falhoz támasztottam a tegezemet és az íjamat... - kezdek bele, lehetőleg jó bő lére eresztve, minél unalmasabban. - A kocsmában, csak néhány érdekes alak volt, egy zenélő karú kiborg, egy csuklyás forma és egy meglehetősen részeg, éppen ezért kötekedő humanoid...

Eddig jutok a történetben, amikor hirtelen a vészriadó szirénája kezd el visítani. A vallatóm egy pillanatig a hallgatózik, majd ránéz az összebilincselt kezeimre, végül feltápászkodik: - Úgy tűnik a gyümölcsfanatikus barátja szökésben van, ezért egy pár perece magára kell hagynom önt. Ne menjen addig sehová! - kacsint vigyorogva. - Ne feledje, a Szkájnet mindent lát! - mutat a falon lévő kamerákra.

Utálom a smaszerhumort, ez a poén sem tetszett. Az őr feláll, mágneskártyáját az ajtózárba dugja, kimegy, az ajtó meg halk szisszenéssel zárul be mögötte. Magamra maradtam a vallatószobában egy szál gatyában, minden felszerelésemtől megfosztva...

...kivéve egyet, döbbenek rá, ez pedig a zombitól kapott gyűrű. Vagy elkerülte a figyelmüket, vagy egyszerűen nem tudták lehúzni az ujjamról. Persze nem sokra megyek vele, hisz az a rohadék számítógép mindent lát...

Ekkor hirtelen minden sötétségbe borul: a kamerák világító kis pirosa eltűnik, a mágneskártyás ajtó szisszenve kinyílik. - Bozsik - nyögöm halkan, felkészülve a legrosszabbra - éjszakai látásommal figyelem, ahogy a gyűrű varázsereje beindul, és kis termeszek lepik el az asztallapot, nekiesve a legközelebb talált zárnak, ami a bilincsemben van. Egy perc sem kell, és újból mozgásképes vagyok. Hm, úgy látszik, a jelen kor technológiájához igazították ezt a kis varázscuccot, hiszen simán átvitte a mágneses bilincset is. Nem is olyan haszontalan, mint elsőre gondoltam...

A kihallgatószoba melletti kis szobában megtalálom a cuccainkat is, szépen kiteregetve egy csomó asztalra. Úgy látszik, épp most vizsgálgatták azokat, miközben engem meg benn vallattak. Persze innen is kiment mindenki Batmanuelt üldözni. Egyedül a fegyvereket zárták el, de egy újabb "Bozsik" ezt a zárat is hamarosan elintézi.

Gyorsan felöltözök, és magamhoz veszem a cuccaimat. Nyakamba akasztom Törcsi szütyőjét, belegyömöszölöm a denevérember és a doki néhány cuccát (kulcs, telefon, jelmez, nem sok minden fér bele) majd a kezembe veszem a doki nyílpuskáját, és kilépek a folyosóra.

Éppen a börtönblokkban lehetünk, legalábbis a sok egyforma ajtót nézve. Ahogy haladok végig a folyosón, minden ajtó előtt bozsikozok egyet, hagy legyen egy kis dolguk a rendészeknek, amíg mi meglépünk. Egyszer csak a hátam mögül ismerős hörgést hallok: - Mr. Szürke! De jó hogy megvagy! Ki kell jutnunk innen, te indulj balra én meg jobbra, az épületen kívül találkozunk! Ja, és ne fogd vissza magad, akin egyenruha van, az mind préda! A kisgatyásokat viszont ne bántsd...
Batmanuel

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Szomb. Dec. 05, 2015 2:56 pm

Mikor már felerősödik a lábbelik dobogása, becsusszanok egy ajtón, és óvatosan lesek ki. Persze nem látok semmit, de nem lehet ez akadály Batmanuel-nek. Féltucat őr tart bőszen a kihallgató felé. Stratégiát kell váltanom-
- Magasságos Bat-menedék! - tör rám a felismerés. Hisz ez egy öltöző!
A gatyámból előkotort Bobby típusú zárnyitómmal, a Bat-pinnel rutinosan feltöröm az egyik szekrény lakatját és felszerelkezek a benne találtakkal.
Sárga-piros egyenruha, motoros bukósisak, valami teleszkópos botizé, amibe elem kell... remélem a felszerelés része, és nem valami szexuális kellék..., meg egy pisztolytáska... remélem kábítófegyverrel. Batmanuel nem szereti az erőszakot.
Ahogy felöltözöm, hiányolom a szerszámövemet, és nem is vagyok így elég szuperhősös, úgyhogy az alsógatyámat kívülre veszem fel.
Mivel a hátizsákom és így a szárnyaim és a köpenyem is oda vannak, a sztandard sárga törölközőt is a hátamra kötöm... Valaki egyszer azt mondta, ha az űrben jársz, a legfontosabb, hogy legyen nálad törölköző. Meg egy lézerkarabély, az a diplomácia alapja, úgyhogy elmarom azt is, egy tutti-frutty feliratú proteinszelet kíséretében, nem is emlékszem mikor ettem utoljára... szó szerint nem emlékszem.
-Ma-ma-ma-ma-ma-ma-Batmanuel!..., hm... inkább McDonalds ügynök így pirossárgában.

Az első folyosószakaszon aztán bele is futok valakibe, aki kezében nyílpuskával hevesen kutat valamit.
Szinte egyszerre fogjuk egymásra a fegyvert. Csak éppen rászólni nem tudok, mert tele a szám az űrhajóskajával.

Leonidas

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Szomb. Dec. 05, 2015 3:19 pm

A sarkon befordulva egy alakba futok bele, akik úgy csámcsog mintha ő lenne legalábbis Nyarlathotep, és épp most kajált volna be jóízűen egy kisebb várost. Reflexszerűen hátralépek, és már lendítem is a nyílpuskát hogy az arcába küldjek egy vesszőt...

A szerkezet kattan egyet, majd piros fények kezdenek el villogni rajta, a következő pillanatban pedig se szó, se beszéd, összecsukja magát,  és egy tenyérnyi méretű haszontalan vasdarabbá válik. Az oldalán egy kijelzőn csak annyit látok, hogy

pw:???

és egy villogó kurzort.

Most veszem csak észre hogy a denevérember áll előttem. Hála a doki előrelátásának és a ujjlenyomatfigyelő ravasznak nem küldtem a másvilágra új társunkat.

- Uppsz, bocsi... - mondom, bár lehet hogy észre sem vette a kis közjátékot - látom, sikerült új szerkót találni, mindenesetre itt van a régi is - pakolom ki a cuccait, köztük a szerszámövet is a szütyőből - szerelkezz fel, aztán tünjünk el a komplexumból és a bolygóról is, de gyorsan!

Miközben szorgalmasan bozsikolok a cellaajtóknál, folyamatosan azon jár az agyam, vajon a jó öreg doki hol lehet? Eddig egyetlen cellában sem láttuk...
Batmanuel

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Szomb. Dec. 05, 2015 4:10 pm

- Oymm-nomm-nomm... Dios Mio?! - még jó, hogy nem szeretem az erőszakot, és ezért nem volt kibiztosítva ez a karabélyos.

¡muchas gracias - veszem fel az övet. - Ez már nagyon hiányzott. - hogy ne húzzam az időt gyorsan belegyömöszölöm az egyenruhát a hátizsákba. Érdemes volt az álomuraktól megvenni, a technológiájuknak köszönhetően szignifikánsan nagyobb a hely benne, mint kívülről látszik. Igaz ez az övtáskára és az alsógatyámra is... hogy elférjen benne a szerszámom. Visszahajtom a szárnyakat is a zsákba, remélem nem mentek teljesen tönkre.

- lo preguntas? - kérdem az idegentől, és tartom felé a maradék gyümölcsaromás habosított proteinzselét. Majd amikor az undor kiül az arcára, inkább a karabélyt nyomom az arcába... öö... kezébe, s a kaját a saját arcomba.

- Por favor ¿Podemos - mutatok balra, majd előre, hiszen ha ő jobbról jött, én meg ugye... nyilván hátulról jöttem, akkor csak balra vagy előre mehetünk tovább.

Mivel még mindig a cellákat hesszöli, két ujjamat feltartom és szólok neki: -
Dos de nosotros. - jelezvén, hogy akárkit is keres, az nem lesz itt.

A hátamra rántom a filé táskám és két marokra fogom, a kábítónak sejtett pisztolyt.

Leonidas

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Szomb. Dec. 05, 2015 5:26 pm

Új barátom valahogy levette a mimikámról hogy nem igazán vagyok oda a űrhajós kajáért. Néhány hete az erdőben három napig azon éltem, aztán az a nagy buli Elviséknél mindent megváltoztatott: a másnap reggeli róka óta nem nagyon komálom már a szagát se semmiféle műzliszeletnek.

- Beszélsz-e közösül? Jó lenne, mert van ugyan translate progi a telcsimen, de gyakran hülyeségeket mond nekem a fülesbe, mint pl. most is. A hűtőpincében még egészen jól ment, nem lehetne esetleg most is...? Csak a harci helyzetre való tekintettel...

- Szóval, akkor merre? Te onnan jöttél, valszeg az üldözők nagy része is onnan fog - mutatok a háta mögé - én meg amonnan, ami megint csak nem lenne túl jó választás, tele van termeszekkel meg egy vérszomjas űrlénnyel. Szerintem menjük előre, ott mintha fényt látnék - azzal előveszem a majdnem lemerült lézerfegyveremet (sok energiába került a pörkölés) és futva megindulok a jelzett irányba.

Hamarosan a hátunk mögött csizmás lábak dobogását halljuk meg, úgy tűnik, lassan utolérnek az üldözőink. Gyorsabb futásra ösztökélem magam, majd egy kinyíló ajtó mögött majdnem a mélybe zuhanok, csak Batmanuel reflexei mentenek meg: egy szakadék szélén állunk, ami kb. 8-10 méter széles és párszáz méter mély lehet. A túloldalt lévő ajtó mögött folytatódik a folyosó, sajnos a hidat mozgató gomb valamilyen okból csak a másik oldalon van, nálunk nincs. Eh, hogy ezt hogy nem tudták megoldani, micsoda tervezési baki, gondolom, persze sejtem én, hogy direkt csinálták a gonosz mérnökök.

A hátunk mögött feltűnnek őreink és harsány lövöldözésbe kezdünk. Elég hamar rájövök, hogy nincs sok fedezékünk, akármilyen kétbalkezesek, előbb-utóbb vagy leszednek, vagy a szakadékban kötünk ki. Biztos ami biztos, inkább szétlövöm az ajtónyitó panelt, az egy darabig megállítja őket.

Az ajtó leereszkedik, én meg előszedem az íjamat. Komótosan felajzom, kiválasztom a horgasvégű, kábelthúzó nyílvesszőt, és fellövöm a vastraverzek közé. Elsőre megakad, és elég biztosan is tart, ahogy próbálgatom.

Egyik kezemre kulcsolom a kábelt, a másikkal átölelelm az új társamat. Egymásra nézünk: - Puszi nincs. - jelentem ki, majd átlendülünk a szakadék felett.

Batmanuel

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Szomb. Dec. 05, 2015 8:22 pm

Mivel a jelek szerint a fegyver nem kell neki, van sajátja, és amúgy is sürgősre kell venni a figurát, a nyomdokaiba lépek.

- O... De hát Batmanuel tud közösülni, csak a tranzisztorod nem tud lépést tartani Batmanuellel. Bár Batmanuel soha nem siet, kivéve, ha a férj hazaérkezik.. érted ugye? A furi-hármas-figura nem fekszik Batmanuelnek, maximum, ha a hölgyből van kettő, főleg ha ikrek - magyarázom, miközben az így feleslegessé váló karabélyból próbálom eltávolítani a zsebtelepet, a rajta levő gombokat basztatva. - Ejj ezt a típust nem ismerem. Ez már nem a standard E-11-es... Hopp! - Ragadom meg a grabancát, mielőtt a kinyíló ajtó mögött tátongó aknába zuhanna. - Nonono, Batmanuel mindent lát, de... hé!.. ennyire nem kell hálásnak lenni - mondom, amikor átölel - Csak a nőket ölelgeti BatmanEEEEEEEEEEEE EEEEEEEEEEEEE EEEEEEEEEE EEEEEEEEEE EEEEEEEEEEE EEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEEEEE EEEEEEEEEEE EEEEEEEEEE EEEEEEEEE EE EEEEEEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEEEEE EEEEEEEEEEE EEEEEEEEEE EEEEEEE EEEEE EEEEEEEEEEEEEEEE EEEEEEEEEE EEEEEEEEEEE EEE.... lö.... Batmanuelö..
- Dios mio, a sugárcsúzlit otthagytam a túloldalt. - Ekkor robbanás rázza meg... a túloldalt. Addig pisztergálhattam az energiacellát, amíg az rövidzárlatos nem lett.... - Nem én voltam - vágom rá ösztönösen. Minden esetre ezek már nem jönnek utánunk.

- Úúúúúgy. Szóval eddig az intézmény közepe felé jöttünk, de most, hogy ezen túl vagyunk, már kifelé tartunk.
Majszter Plejbász

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Szomb. Dec. 05, 2015 11:07 pm

Könnyű tempóban hagyjátok magatok mögött a sablonra készült folyosótokat, az itt lézengő biztonsági személyzetet könnyen elkerülitek, hála latino kütyüeinek és az elf éles szemének. Luck test was succesfull
A monoton villogó vörös fényhez és a riasztó sipítozásához is hozzászoktatok, bár eleinte nagyon zavaró  volt de így jó fél óra után elviselitek.
Ismét valami cellablokk részlegre juttok, de ez más színkódú, tartva magatok az "előre" egyeztetett tervhez, a de-ne-vér ember felderít míg Leonidasz cellákat nyit.

@Leonidas:

Batmanuel a vörösfényben és sárga ruhájában inkább egy eltévedett rév partiarcra hasonlít, mit egy szuper-hősre? valamiért eszedbe jut az előző kalandodból a templom, passzolt volna új társad a tömegbe.
Mióta az ork és a vámpírcsaj elhagytak titket igen érdekes társak csatlakoznak hozzátok. Tényleg ilyenek a nulladik színtű karakterek?
Vajon ti is így kezdtétek?
A doktor sehol, és Buddy is csak ernyedten fekszik luxustatyójában néha valamelyik rojtja megremeg de ezen kívűl semmi. Hiányzik a csacsogása, ami zavaróan hatott mikor egyfolytában hallottad.
Épp szöksz a sittről egy idegen bolygón, Dr. Boltarral nem tudod mi van, és a telefonod is lemerült, fasza kis nap ez..Ezzel le is zárod belső monológod.

Újabb cellákat látsz és nyitsz, szinte már automatikusan ráúszítod a zárrágó termeszeidet, még mindig doktor remélve az ajtó mögött de csak üres helyeket találsz.
Míg az egyik ajtó mögül mozgás hallatszik, két percen belül nyitod is
DE...
Morcos, rénszarvas arcok néznek vissza rád, Rudolf, Ágas, Bogas és pajtásai. Arcuk torz grimaszra húzódik látván megmentőjüket.

-  Köszönj..a kurv..ajóbü.. juk el - ilyen hangfoszlányokat hallasz futás közben míg beéred a társad akit egy nagyobb szobában csípsz el, épp fügét majszol.

@Batmanuel:

Még vadiúj pajtásod nyitja a cellákat, hogy elég figyelemelterelés legyen a menekülésetekhez és nagyobb káosz, te továbbra is kiútat keresel. Francette folyosók ne lennének annyira egyformák!
Bezzeg Gothambe minden olyan élettel teli volt, az Asylumban letöltött évekről nem is beszélve.Gondolataidba merülve nézelődsz tovább.
Hoppá gyümölcsillatot érzel, kiélezett érzékekkel keresed a forrását.
Perception test succesfull

BIZONYÍTÉKRAKTÁR
, ez lesz az.

Izzadó kézzel nyitod ki az ajtaját a Robi márkájú zárnyitóddal, a nyálad már a kezedre cseppen.
- Ay dios mio - almák, körték és tucatnyi lédús áldozatot falsz fel miközben a zárral bajlódsz. Second skill test was succesfull
Szinte beesel az ajtón és harapsz belea .. nagy semmibe.
Mindenhol kartondobozok, ládák egy átlátszó dobozban a hideg áfonya, asztalok, pár szék. Az orrodra hagyatkozván az asztal félrehúzva megpillantod a tettest,a szag forrását ami egy árva füge.
Felkapod és lassan rágva majszolni kezded, de az illat marad.

Szuperhősképességednek köszönhetően felnézel és

A szellőző!

Erjedt alma, körte és bogyófélék illatát árasztja...
Batmanuel

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Vas. Dec. 06, 2015 12:34 am

- Cara mia... gyere csak be az arcocskámba - mondom a fügécskének, s közben a kék gömböt igyekszem észrevétlenül övtáskámba rejteni. - Téged meg úgy foglak hívni, hogy plotdivájsz.

- N-na, kolléga! - kurjantok a hátam mögé, miközben a bizonyítékos polcról felkapaszkodok a szellőzőig, és lerántom a rácsát... hát lerántanám, ha azok a ravasz apacsok nem csavarozták volna oda - Ha még mindig kijáratot keresünk, itt van egy - így előveszem a kis elektromos csavarhúzómat és kivégzem a gonosz ellenséget.

Vissza nézve nyugtázom, hogy figyel rám. - Ha feljöttél, ezzel húzd vissza magad után a rácsot, hogy ne legyen túl egyértelmű merre mentünk. - adom a kezébe a drótot, amit közben a rácsra applikáltam, majd eltűnök a járatban.

Zseblámpa elő, irány az él-és-ka-ha-ha-ha-am-ra.

Leonidas

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Vas. Dec. 06, 2015 11:05 am

Látom hogy közelednek felém az egykori rénszarvasok... kisgatyában. Csóválom a fejem, na ezek sem tudják hogy kell egy a tervezett lincseléshez öltözni.

Felcsapom a kapucnimat, bal kezembe fogom a lézerfegyvert, a jobbal meg lefelé kicsapom a fénykardot, mint ahogy az egyszeri biztonságis szokta a kobrát. Persze a zene egyből beindul, de most nem is bánom:

- Nem jó irányba jöttök! - hörgöm nekik mély átszellemültséggel. Rudolfékban most körvonalazódik csak a felismerés, hogy a) egy szál gatyában vannak, b) én meg tökig felfegyverkezve. Némi zavarodottság is látszik rajtuk, gondolom a mélyűri befolyásolás nyomai nem múltak el nyom nélkül, lesz szükség néhány órányi szeanszra a pszicomókusnál, mire visszatérhetnek a társadalomba.

De a fénykard az fénykard, a lézerfegyver meg lézerfegyver (mégha alig van benne már nafta akkor is), ehhez nem kell túl nagy IQ, hogy megértsék mit jelent. Fenyegetően lépek feléjük egyet, csak hogy kimozduljanak a holtpontról, mire hanyatt-homlok elkezdenek futni az ellenkező irányba.

Most hogy ezt így lerendeztük, látom ám, hogy Manu már félig eltűnt valami szellőzőben, ami oltári cefreszagot áraszt. Ott magyaráz nekem, hogy az lesz a legjobb hely, miközben látom, hogy alig bírja visszanyelni a nyálát a sok gyümölcs miatt.

- Értem én, hogy mucho, mucho, meg hogy frutas, meg azt is hogy gyümölcsjunkie vagy, ami még mindig jobb, mint a dokié, ezzel legalább nem ütöd ki magad. De szerinted ez a szag egy hatalmas gyümölcsraktárba vezet, ahol Dagobert bácsiként fürödhetsz majd a kiwik, almák és banánok között? - látom hogy a gyümölcs említése is beindította az új barátom nyálválasztását. - Gondolkodj már, ember! Mit keresne ilyesmi a börtönblokkban??? A hulladékzúzó lesz az, meglásd, onnan meg csak nagyon laposan jutnánk ki.

- Egyébként sem jó ötlet a szellőző, most gyorsan kell lépnünk, amíg tart a káosz és az áramszünet. Jussunk le a parkolóba és kössünk el egy járművet, amíg össze nem szedik magukat!

Manu szerencsére hamar belátja érveim jogosságát, és futunk tovább. Ha lépcsőt látunk, lemegyünk rajta, egészen addig, amíg egy ajtóhoz nem érünk, ami felett a "Parkoló" felirat látható.

Belökve egy hatalmas hangárba kerülünk, tele mindenféle járművel. A földjárók mellett siklók, repcsik is vannak, sőt még egy űrjáró is. Tőlünk alig 20 méterre egy hordágyhoz kötött alakot tesznek be éppen egy fehérre meszelt tehersiklóba. A doki az, még ilyen messziről is kiszúrom. Azonban az ápolók mellett rengeteg TEKi is jelen van, mintha csak tudnák, hogy ez az egyetlen kiút. Kicsit tanácstalanul állunk, ennyi állig felfegyverzett embernek nem igazán kellene nekimenni. Manu megint valami gyümölcsökről motyog, meg hogy miért kellett otthagyni...

Hirtelen a túloldali fal egy jelentős része elkezd felfelé a plafon irányába csúszni, mint egy színpadi függöny. Mögötte két alakot látunk küzdőállásba egymással szemben: az egyik a mi Mr. Szürkénk, a másik pedig alig három méteres, TEK-es egyenruhában lévő űrlény, hatalmas karmokkal, a válán átvetve mindenféle koponyatrófeás övvel. Kicsit úgy néz ki, mint egy kopaszodó jamaikai, akinek elől már nincs túl sok haja, de hátul rasztái azok bizony szép számmal.

A két titán összecsap, a katonák meg elindulnak feléjük szurkolni, fogadásokat kötni vagy segíteni, ez egyelőre még nem egyértelmű.
- Ó ne, szegény Mr. Szürke... - nyögöm alig hallhatóan.
Batmanuel

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Vas. Dec. 06, 2015 12:33 pm

- Garázs... végül is... - nézek körül, a katonákkal mit sem törődve. - Fejlesztenünk kellene a közös szókincsünket, minden esetre a jelenlévő járművek közül a legverszatilisebb az űrjáró lenne, ha a nevéhez hűen ez valami űrhajót takarna, de csak valami nagy terepjáróféle, 8 lufiszerű kerékkel... Gondolom kiválóan alkalmas egyenetlen felszín esetén, ám ugyanakkor a sikló is, csak keresni kéne egyet, aminek tetszik a színe...  
Természetesen már megint nem figyel rám, minek is tépem a számat.
- Fekete, metálszürke, éjkék, mélykék, babakék, rózsaszín... meh..., bordó, bíbor, még egy metál... meg van. Sárga. Legalábbis a lámpák fényében annak tűnik. És ez a legnagyobb is.

Kezembe készítek egy bűzbogyót, hogy majd eltereljem az őrök figyelmét, de azok maguktól elindulnak a másik irányba, mire odaérek. Különösebben nem érdekel mi a bajuk, tisztában vagyok vele, hogy még az egyenruha van rajtam, rászólok a dokira: - Siessen doktor, segítek betenni a pácienst, mielőtt elszabadul itt a pokol. - felterelek mindenkit a hajóra, nem hagyva időt a keresztkérdésekre folyamatosan beszélek a riadóra való tekintettel, meg, hogy az intézmény alien-zombi-pónik támadása alatt áll, ami meg aztán különösen fertőző.
A rámpa mellett sorakozó űrruhákból azt a következtetést vonom le, hogy... ööö... khmmm... szóval 3 űrruha. Két szék a pilótafülkében, meg ugye a beteg az ágyon... az oké, hogy ez egy gyors reagálású mentőjármű, középtávra elegendő ellátmánnyal, és kielégyítő orvosi felszereléssel.
Miközben a hegyes fülű, könnyes szemű csóka bemászik a pilótafülkébe, magamba még számolok, mert - az egy - a nővérke a hordágynál matat, épp azt rögzíti a helyére a hajón, - az kettő - meg aztán van a páciens, ugye... ő az alibi a hajón, szóval gondolom kell - az három ... - az orvos felé fordulok miközben a kezembe fogom a bénító(nak  sejtett) kézifegyvert - Bocsi doki, ön most itt kiszáll, dulces sueños - kívánok neki szép álmokat és lazán hasba lövöm. Ő meg lerepül a rámpáról égett hús és zsír szagát hátrahagyva, majd nagy nyekkenéssel csapódik a hangár fémpadlójára és nem mozdul... le lett bénítva.

A pilóta rácsap a rámpa-felhajtó-gombra, és beindítja az iker-ion-hajtóműveket. Miközben a szírénánál is hangosabb sivítás zökkent ki a sokkból, s fordulok meg, a még füstölgő anaszteziológiai-kézi-eszközzel kezemben. A nővér egyből abbahagyja a sikoltást, értetlen arckifejezésemet fenyegetésnek ítélve, s elájul.

Vállamat megvonva a navigátori székbe vágom magam: - Most akkor indulunk, vagy még kattingatsz, compadre? Ándale-ándale-arriba-arriba!
Leonidas

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Vas. Dec. 06, 2015 12:48 pm

A következő fél órát sokkban töltöm, és csak az jár a fejemben, hogy sosem hagytam még cimborát hátra. Még úgy is bánt, ha kb. kétszer ha beszéltünk egymással. Akkor is, ő a csapathoz tartozott... szegény mr. Szürke... esélye sem volt a hangyaként hemzsegő katonák közt.

A hangyákról eszembe jut a gyűrűm, ami a menekülésünk vége felé már eléggé nehezen működött. Gondolom most egy csomó idő kell majd, mire teljesen feltöltődik. Tényleg, a telefon és a lézerfegyver... gyorsan azokat is töltőre teszem, még mielőtt kimenne a fejemből. Ilyesmi hétköznapi pótcselekvésekkel ütöm el az időt, csak hogy ne kelljen a hátrahagyott Mr. Szürkére gondolnom. Közben Manu valami torreádor-nótát gajdol spanish nyelven, de most nem nagyon figyelek rá oda. Hergeltük a bikát, és megúsztuk. Legalábbis mi, de mr. Szürke...

Már kinn járunk az űrben, amikor egyszer csak eszembe jut valami: - Hé, mióta tudok én űrhajót vezetni?
Batmanuel

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Vas. Dec. 06, 2015 1:18 pm

- Villog az autopilota felirat, Compadre! Gondolom a legközelebbi kórház felé visz minket, elvégre ez egy gyors-reagálású-ambuláns-űr-sikló- azt énekelek tovább.
Leonidas

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Vas. Dec. 06, 2015 1:52 pm

- Hm, még jó hogy oda volt celluxozva a gombokra hogy hányadiknak kell megnyomni, így legalább el tudtunk indulni - sóhajtok nagyot. - Szerencsére a Szkájnetnek nincs túl sok hatalma a Fekete Napon kívül, de vajon hogyan tudnánk ezt az izét az Omega-4 irányába terelni? Te amolyan ezermesterféle vagy, ha jól gondolom. Elboldogulsz ezzel a szerkezettel? Vagy kezdjük el találomra nyomkodni? - mutatok a rengeteg gombra.

Hejj, ha itt lenne Tuforszri, vagy legalább a Törcsi magához térne... elő is veszem a kis rongydarabot, hátha életet tudok bele lehelni. Valamikor még a találkozásunk első napjaiban mutatta a doki, hogyan lehet újraindítani, de nem nagyon figyeltem, valami furcsa origami-trükk volt, valahogy be kellett hajtogatni a sarkait, talán így...

Ahogy hajtogatom, egyszer csak kimerevedik a törülköző, piszkoszöld színe eltűnik, hófehérré válik, és egy komplett billentyűzet jelenik meg rajta. A billentyűzet feletti részen az alábbi felirat válik láthatóvá:

System reastart.
Press any key to continue...

Habozva megnyomom az ENTER billetyűt, mire követhetetlen sebességgel száguldanak végig a fekete sorok a fehér flotíron. Néhány másodperc múlva azonban minden eltűnik, és csak egy egyetlen sor marad látható:

C:\_  

- Hé Manu, aztán értesz-e az oprendszerekhez? Épp most indítottam újra Törcsit...
Batmanuel

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Vas. Dec. 06, 2015 2:09 pm

C:\_ ?
MS-DOS?

-hmmm....
Kód:

C:\> Type attrib -h -s -r MSDOS.SYS
[Paths]
WinDir=C:\WINDOWS
WinBootDir=C:\WINDOWS
HostWinBootDrv=C

[Options]
BootMulti=1
BootGUI=1
;
restart

Batmanuel

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Vas. Dec. 06, 2015 2:36 pm

- ¿Windowy y nueve? ¡Ay, caramba! Nagyobb itt a baj mint gondoltam. A kórházhajón, ahova tartunk, talán tudnak rajta segíteni. No meg - intek hátra a hordágy és az ájult nővér felé - őket is kirakhatjuk ott. Talán kapunk egy kis útbaigazítást, meg egy gyü-hü-hü-mölcskosarat ajándékba, mert ilyen jófejek voltunk. Bár a nővért akár meg is tarthatjuk, de miszter Kóma csak papírnehezéknek teszi meg egyenlőre.

Leonidas

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Vas. Dec. 06, 2015 3:43 pm

Felhagyok Törcsi birizgálásával, óvatosan összehajtom és visszateszem luxusszütyőjébe. Egyetértek Batmanuellel, ide már tényleg szakember kell, mi ezt már nem tudjuk megoldani. Vírusírtás, rendszer-visszaálljtás, defragmantálás, meg mitudomén, hasonló varázsszavak szoktak ilyenkor elhangzani. Remélem ott, ahová megyünk, lesz egy két rendszergazda-doktor is, aki tud valamit kezdeni a bajba keveredett MI-vel...

Ránézek a dokira is, de semmi különösebb változást nem látok rajta. Életjelei vannak, de fullra kómában van. Rajta is csak az orvosok tudnak segíteni.

A navigációs képernyő közben kivilágosodik, és megjelenik rajta az úticélunk neve, és a dokkolásig hátralévő idő.
- Hm, a "Császár Alkonya" Nebulon-B típusú kórházhajó..  neve alapján valami elfekvő lehet, gondolom a kiöregedett klónkatonáknak. Manu, ugye nincs gondod a birodalmiakkal? Nekem elvileg nincs most zűrös ügyem velük, bár rendíthetetlenül utálom őket...
Majszter Plejbász

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Vas. Dec. 06, 2015 3:51 pm

Buddy azaz az intelligens törölköző próbálkozásaitok ellenére sem reagál insufficient skills, bár egyszer túljutott a boot menün és talpra állni látszott de két perc után lefagyott. De ez elég volt arra, hogy az előre beütemezett feladatokat elvégezze. Miután elraktátok a táskába egyikőtök telefonja jelezni kezd.

@Leonidas Új üzenet

Prioritás:Fontos!
Feladó: Dr. Casanova Boltar

"Leo! Nagy baj van. Törcsi áramkörei megsérültek a Jánossal való érintkezéskor és velem sem oké minden, sőt leginkább semmi. Fura képeket látok, hallucinálok és mintha megszűnnék létezni ezen a síkon. Az elmémben nyílhatott egy dimenziókapu és kezd felemészteni. Ha nem találtok valami megoldást, akkor szét fogok foszlani térben és időben. A testem kezd megszűnni és az elmém is mintha..."

A sikló pályáján változás áll be, a kijelző villog két parszeken belül eléritek a célállomást a "Császár Alkonya" Nebulon-B típusú kórházhajót. Az Aparture céghez tartozó hajó jelenleg csillagközi feldeítés és ellátást végez a hajónapló alapján.

Batmanuel

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Vas. Dec. 06, 2015 4:36 pm

- Attól még, hogy nem működik a rendszer, lehet szeretni és hinni benne, hiszen mindannyian a része vagyunk.
A céglogót eltekintve előbányászok emlékeimből mindent amit az Aperture-ről tudok... hát nem sok. Volt egy reklámjuk valami ideges muksóval, valami Barlanglakó Jonszonnal, aki citromból készült gyújtógránátokat akart az emberekre tukmálni... Infierno... van is nálam vagy fél tucattal... nem csak nagyot szól, eléget mindent és kellemes citromszagot hagy maga után. Ezzel takarítottam a WC-t régebben.

- Szóval Apperture - nézek a kezemben tartott citromgránátra, majd új társamra, s végül a szundizókra - Tökéletesen jó kezekben leszünk, ezek az Appertúrísták igazán értik a dolgukat, ne aggódj!

Fő az optimizmus.

Leonidas

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Vas. Dec. 06, 2015 5:20 pm

Vállat vonok, nekem aztán tök mindegy, lehet Aperture is. Sosem hallottam még róluk, ergo nem fognak az életemre törni...
Az út további részében a netet bújom, és kedvenc hobbimhoz, az intergalaktikus közgazdaságtanhoz tartozó cikkeket olvasgatok, olyat, mint például ez is:
Majszter Plejbász

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Vas. Dec. 06, 2015 9:12 pm

INTERMEZZO - Ahogy azt a  nővér látta

Karolina nővérnek azt mondták az űrben szolgálni buli, egészen eddig az is volt még nem érkeztek a Fekete Nap nevű bolygóra. Rutin eljárásnak indult, erre két idegen elrabolta, úton vannak ki tudja hova...  
Ezzel is lett volna gondja,  ha legalább jóképűek ezek a rabolók, hisz annyi űrkalóz és egyéb történetet hallani manapság.
De EZEK..

Az egyik valami vékony hosszúfűlű nép, sose látott ilyet, a másik meg még az alsógatyáját is kívül hordja. Ráadásul Doktor Kártert is hasba lőtte induláskor..kábé ekkor ájult el először.

Mikor újra magához tért, már az űrben voltak..  
Elrablói épp egy törölközőre kapcsoltak elektronikai kütyüket, ebből  egyből beigazodott a gyanúja, hogy hülyékkel van dolga.  
Gondolatait elterelvén, elkezdte az új beteg - hisz vettek fel a bolygón párat, de csak egy maradt - állapotfelmérését.
Jó kondiban levő, kiélt arcú pasi volt, stabilan lélegzet, és ahogy a pulzusát fogta érezte, ahogy átsuhan rajta a keze.
A szeme előtt fakult ki és tűnt el az új páciens.
Remek- gondolta- végre egy jó pasi vagy mi de ez is eltűnik itt nekem .. - azzal újra elájult.
Batmanuel

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   Vas. Dec. 06, 2015 10:47 pm

Kapkodva közösen kezdünk a mondanivalónkba, ami szép lassan kerek egésszé áll össze, ami kb megállja a helyét, amíg a nővér magához nem tér. Bár az alien-zombi-póni vs a Mandalór-Bob-Marley-Rozsomák kicsit meredeknek hangzik, a tisztnek a szeme sem rebben. - És a kialakult helyzetben mi voltunk egyedül alkalmasak arra, hogy a járművel biztonságos helyre szállíthassuk a beteget, miközben a rendfenntartók remélhetőleg fenn tartják a rendet.

Szerencsére Leo még az átszállás előtt felhívta a figyelmem az alsógatyámra, így azt megcserélve, viszonylag hiteles sárga-piros egyenruhában vagyok.

- Rendben uraim. Atlas és mr. Pea-body elkíséri önöket a váróba - mutat a két robira, akik közben visszatértek - , amíg a papírmunkát elrendezzük. Előre is elnézésüket kérjük, ez eltarthat egy ideig, elég forgalmas napunk van. - megnyom egy gombot a telekomján, de nem szól bele, csak hátat fordít nekünk és elsiet a dolgára.

- hElLó, BaRÁt! - kezdi a hosszúkásabb robot - lÁátLAk. KÉrLek gyERe elő-elő-elő... utÁNNam. - és lépésben megindul az egyik sterilnek ható folyosón. A golyószerű robot, amelyik döbbenetesen hasonlít egy zöld rajzfilmfigurához, csak éppen fehér, fején egy BurgerKing-es papírkorona, csúnyán néz rám, nem szól semmit, és csak akkor indul meg, amikor már megindultunk a folyosón. Talán azért pikkel rám, mert a Mekdönci színeit viselem? - kÖsZönöM! - mondja, mikor már úton vagyunk. - öRZő mÓD aKTivÁlVa. Az ÖnÖk JeLeNLéTE öRÖm sZáMUnkRA.

A folyosószakaszokon keringve végül elérjük a célunkat, a "Várót". Egy szintúgy steril fehér teremben néhány átlátszó plexi kocka, bennük egy ágy, mosdó, egy éjjeli szekrény, és azon egy rádió... És még 5 ilyen plexi kocka, ugyan úgy berendezve. Míg a nyurga engem, addig a dagi Leót próbál udvariasan bekísérni egy-egy ilyen szobácskába. Én viszont elég börtönt láttam már... természetesen kívülről, hogy tudjam mire megy ki a dolog, s az ajtóban megpördülve felrúgom a kis robotot, aki fémes csattanással és kattogás közepette elterül: - eLNéZésÉT kÉre-re-reM, eMbER, cSak MaGAmaT hIBáZtaTHat0m. - Majd Leó felé vetek egy pillantást, és látom, hogy....

Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: 2.4 Unforeseen Consequences   

2.4 Unforeseen Consequences
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal