ReVIVE!

 
KezdőlapLegutóbbi képekKeresésRegisztrációBelépés

 

 4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates )

Go down 
+2
Dr. Casanova Boltar
Batmanuel
6 posters
Ugrás a következő oldalra : Previous  1, 2
SzerzőÜzenet
Majszter Plejbász
Meteorbringers Team Founder
Majszter Plejbász


Hozzászólások száma : 485
Tartózkodási hely : Porosháza városa, de inkább a koszfészek lenne jobb szó

Tulajdonságok:
Fajta: Ember/Döbrögi
Kaszt: OKJ-s Varászló
Szint: majdnem három

4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates ) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates )   4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates ) - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Jan. 16, 2016 5:43 pm

Leonidas válasza (átemelve késöbbről):

- Akkor ezt megbeszéltük - sóhajt fel Jozsué elégedetten. - Természetesen azoknak is minden költségét állja a hitközség, akik felajánlják a tiszteletdíjukat nemesebb célokra - valamiért rám tekint, meg látom hogy szemével a dokit is keresi. Hm, nagy sóher az öreg, és most kijátszotta a "Tartoztok nekem!" kártyát. Nincs mit tenni, én is felajánlom jövedelmemet a kóbor árvák megsegítésére... remélhetőleg ezek legalább nem agyszívók. Csak azt tudnám, a Törpében hogy fogjuk a ceh-et kifizetni...

- Holnap hajnalhasadta előtt várom Önöket az Univerzum Nagyobb Istenei székesegyháza előtt. Onnan fog indulni a konvoj. Addig is jó pihenést, felkészülést kívánok az útra! - azzal kicsoszog, beszáll egy böhöm nagy fekete SUV-ba (aminek ajtaján természetesen az UNI báránya és kardja látható), majd int a sofőrének, és elhajtanak a belváros felé.

- Jó felvitte az isten a dolgát ennek a Jozsuénak - gondolom magamban, majd elkezdek agyalni rajta, mi minden úti felszerelésre kellene a kis maradék pénzemet költeni...
Vissza az elejére Go down
https://www.wattpad.com/user/GaborBacsai
Majszter Plejbász
Meteorbringers Team Founder
Majszter Plejbász


Hozzászólások száma : 485
Tartózkodási hely : Porosháza városa, de inkább a koszfészek lenne jobb szó

Tulajdonságok:
Fajta: Ember/Döbrögi
Kaszt: OKJ-s Varászló
Szint: majdnem három

4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates ) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates )   4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates ) - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Jan. 16, 2016 5:43 pm

Dr. Casanova Boltar válasza( átemelve késöbbről) :

Jozsué távozása után asztalt bontok és személyes ügyintézésre hivatkozással elhagyom a Törpét. Utamat a közeli pénzintézetnek álcázott sufnituning bank felé veszem. Az egyenleglekérdezés után örömmel tapasztalom, hogy akorábbi 800k creditem az elmúlt években szépen kamatozott, azonban ott ficereg Törcsi kamattal dúsított ára is. Szerencsére zárolt számlára nem tudta a Birodalom rátenni az enyves kis kezét, de bárhogyan matekolom a dolgot és hiába magasabb a kmatozásom, mint a késedelmi kamat, még így is hibádzik a történetből 100k credit. Ismerve az állami bürokráciát, nem merem tovább tartani a pénzt, ezért egy eseti megbízással elutalom K-nak a teljes lekötést, hogy lássa a fizetési szándékot és hajlandóságot. A maradék 100k creditre pedig - tekintettel a sorozatos üzleti együttműködésre - fizetési haladékot, illetve kamatmentes részletfizetést kérek.

A válaszadási határidő úgyis 30 nap, addig meg csak lesz bevételem és adott esetbea a Viadal is járhat némi credittel. A megmaradt kp-m nem sok, de arra bőven elegendő lesz, hogy ne kelljen nélkülöznöm és lecserélhessem végre az Izmuthi ruhatáramat. Befordulok a közeli utcába, aminek a végén ha balra fordulok, úgy 100 méterrel később egy maya&woodoo szaküzletben megfelelően felkészülhetek a továbbiakra.

A bevásárlás némiképpen extravagánsra sikeredett, de valljuk be, a régi, lecsúszott nőgyógyász már nem tekinthető eviláginak, elvégre aki megjárja Hollópadlást, az már sose lesz a régi. Kersek még pár gyógyfüvet különbozó gyógyszerek és mérgek keverésére, aztán visszaindulok a Törpébe...
Vissza az elejére Go down
https://www.wattpad.com/user/GaborBacsai
Isithieländé
Meteorbringers Team Associate
Isithieländé


Hozzászólások száma : 144
Tartózkodási hely : Lélekkel a purgatóriumban

Tulajdonságok:
Fajta: Undead blood elf
Kaszt: Undead berserker
Szint: III

4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates ) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates )   4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates ) - Page 2 Icon_minitimeSzomb. Jan. 16, 2016 8:26 pm

Bólintok az új főnöknek, hogy minden oké és készen állok az útra. Majd elindulok beszerezni egy két dolgot ami nem árthat. Az utam elsőre rögtön a kisállat boltba vezet. A sötét helység falai mentén végig akváriumok sorakoznak telis tele egzotikus halakkal. Bár némelyikben furcsa hüllőket találni. A pult mögött egy átlagos férfi áll. Előtte pedig egy elég feldühödött vevő.
“Mégis mi a gondja a papagájjal?”
“-Az, hogy halott.”

https://youtu.be/npjOSLCR2hE

Úgylátom ez el fog tartani egy pillanatig úgyhogy elmegyek a Boltoni (utcai) üzletükbe és beszerzek egy az “útmutató kezdő paraállat gazdiknak” című könyvet.
Ezenkívül sikerül egyéb helyeken viszonylag jó áron bár gyanús körülmények között szerezni egy pár üvegcsét mert kitudja mikor kell majd a vérem. Meg egy jó tartós bakancsot mert még mindig ezekben az idióta gumicsizmákban rohangálok.
Vissza az elejére Go down
Majszter Plejbász
Meteorbringers Team Founder
Majszter Plejbász


Hozzászólások száma : 485
Tartózkodási hely : Porosháza városa, de inkább a koszfészek lenne jobb szó

Tulajdonságok:
Fajta: Ember/Döbrögi
Kaszt: OKJ-s Varászló
Szint: majdnem három

4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates ) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Enter második bejegyzése:   4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates ) - Page 2 Icon_minitimeVas. Jan. 17, 2016 12:17 am

Besötétedett mire visszaértek szintetikus hasonmásai, de nem okoztak csalódást Baalnak hála.
Lerakták az asztalra a szerzeményeket és kíváncsian figyelték.

-Egy könyv  " Meteorhozók. A város pusztítói vagy előfutárai egy új kornak?"

- Origófalva térképe, bejelölve pirossal minden pont ahol látták a keresett személyeket

- Egy régi társuk tartózkodási helye, aki hamar felhagyott a kalandozással, talán még az első szintet sem érte el.

De a legfontosabb mind közül, látták a csapat egy tagját  a piac környékén miközben vásárolt és kiderült hol szálltak meg.  A fogadóban egy pappal beszélgettek, kvestet kaptak tőle, holnap indulnak valahova vidékre az öreggel.
Ilyenek ezek a kalandorok.
Utálta őket, hogy ilyen könnyen eladták a lelküket.
Elmosolyodott és elővette a zsebében lévő  Intergalactic Expressz plasztikkártyát amit a megbízójától kapott.

- Itt az ideje, hogy mi is szétnézzük a kalandozó piacon erőforrás gyanánt. És Ti? -nézett a klónjaira - ti mennyiért adjátok a lelketek?

Persze, azok szótlanok maradtak.
Vissza az elejére Go down
https://www.wattpad.com/user/GaborBacsai
Batmanuel
Meteorbringers Team Associate
Batmanuel


Hozzászólások száma : 110
Tartózkodási hely : Szöged és Kalapácsod

Tulajdonságok:
Fajta: Gothami-latino
Kaszt: Politikus
Szint: első

4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates ) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates )   4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates ) - Page 2 Icon_minitimeVas. Jan. 17, 2016 2:23 pm

befejezem a tegnapi napot

Szóval a kis kalandom után a pincében, miután migbizonyosodtam róla, hogy a "Síró törpe" nem M újabb titkos minifaktúráját takarja, elmegyek én is pár dolgot beszerezni. Hosszú történet...

Először is egy zaci felé visz az utam, ahol kipakolom az árusnak a kacatjaimat. Mondja, hogy a karhatalmi sugárpisztoly bizony érdekelné, és el is tudná adni, de annyira forró a cucc, hogy nem kockáztatná meg, hogy elkapják vele... Hová fajult a világ... no de nincs időm új orvkereskedést keresni, szóval, kicsit húzom a számat.... - figy öreg, nekem kéne a kredit de gyorsan, mit adsz ezért? - kiteszem az asztalra a flintát Izmuthból, mert az sajnos maradt olyan, amilyen volt és nem modernizálódott. A bizományisnak elkerekednek a szemei, és csak részben sikerül lepleznie izgatottságát. - Hááát... khm... tudnék adni érte pár kredited, de párban, autentikus töltényövvel lényegesen többet érne. - szó nélkül kipakolom a táskámból az őrmester kabátját, kalapját, jelvényét, még egy szet pisztolyt töltényekkel és övekkel, meg egy pár hasonlót, de egy bilincset (kulccsal) megtartok - Ér ez neked 1200 kreditet? Mert ha nem, keresek mást -és olyan mozdulatokat teszek, mint aki menne tovább - Várjál - mondja az árus, miközben ujjaival végigsimítja a faragott -culcu fejet a markolaton. - Ezer az ajánlatom. - alkudozik - Lőjjük be a kettő közé és legközelebb is ide hozom a lootot. - tartom ki a kezemet - Rendben! - csap bele, és egy kézmozdulattal 1100 kredit cserél gazdát.

Amiből pár órával később alig több, mint egy százas van meg. Táskámat rendesen felpakoltam, mert ezúttal tudatosan indulok a kalandra, nem úgy, mint... 5 éve, carramba. Bűbáj ide vagy oda, most megérződik a táskámon a súly... Rengeteg élelmiszer, váltás ruha, legális, és kétségesebb eredetű gyógyszerek, energiaitalok, izotóniás italok, ásványvizek...
Arnold konditermében lenyomtam egy gyors szintező tréninget. A modern szerek hatására van is foganatja... legalább a fizikai közérzetem és kondícióm jobb lett... annyival, hogy motiváltnak érezhessem magam tőle...
Itt az ideje új személyiséget kreálnom magamnak. Ez lesz most a 10.
Bemegyek a "Fújd szárazra édes" nevű fodrász és imázs szalonba. Mielőtt kijönnék, már én sem ismerek magamra a tükörben.
Úgy tűnik az új színem a kék lesz...4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates ) - Page 2 23878_174828_1

Később a fogadóban a maradék pénzt leadom, hogy fedezve legyen az itt töltött idő, ami megmarad abból meg nyissanak számlát nekem...

Aztán összeszedem a jawákat, akiktől kiderül, hogy Törcsi lehet egy picivel tovább tart, mint elsőre gondolták, mert az architektúrája nem az általuk megszokott, de biztosítanak róla, hogy a legjobb kezekben van, mert a JAVA egy platformfüggetlen nyelvés nekik ez anyanyelvi szinten megy... Azért figyelmeztetem őket, hogy ha reggelre nincs kész, akkor jönnek velünk, de ez nem igazán zavarja őket, szeretnek mozgásban lenni a kis hyperaktív munchkinek.


Vissza az elejére Go down
Leonidas
Meteorbringers Team Founder
Leonidas


Hozzászólások száma : 446
Tartózkodási hely : BadSector, DS-101 rendszer

Tulajdonságok:
Fajta: Elf
Kaszt: Íjászféle
Szint: Negydik

4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates ) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates )   4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates ) - Page 2 Icon_minitimeVas. Jan. 17, 2016 7:19 pm

Az ivóban üldögélek egyedül, és Wikit böngészgetem, hogy picit utolérjem magam az elmúlt öt év történéseiben. Sok minden megváltozott mióta elmentünk: Origófalva már inkább egy nagyvárosra emlékeztet, persze egy vallásos nagyvárosra, amit minden szinten átjár az UNI-tár egyház szelleme. Próbálok M. és K. titkos háborújáról is infókat szerezni, de ahhoz több idő kellene, hogy a sok semmitmondó híresztelésből kimazsolázzuk az igazán fontosakat. Annyi mindenesetre hamar kiderül, hogy K. most már , gondolom ez is marketing-fogás lehetett...

Ekkor lép be az ajtón a tokától bokáig átalakult Manu. Sehol a szokásos sárga pizsama és a denevérfülek, most inkább nyolcvanas évekbeli argentin középcsatárnak van öltözve. De nem ám annak a bongyor hajú köpcös fajtának, hanem a hódító, leolajozott hajú, hetykebajuszú sármőrnek, akiért úgy odavoltak annak idején a csajok... az összképet csak a dugigrakott szütyőkészlet zavarja egy cseppet, persze ez csak részletkérdés.

Erről jut eszembe, hogy bizony nekem is meg kéne szabadulni a szajrétól, és beszerezni ezt-azt. Manu útbaigazításának hála elég hamar megtalálom a "Zsákos Bimbó" nevű ocskást, aminek ablakában ott a kis nyílóban lévő orchidea, ahogy azt Manu is mondta. Gondolom innen a név is.

Kezdésnek a polgárőr egyenruhával próbálkozom, de a zsugori kis szőröslábú ócskás csak húzza a száját, és 20 kreditet ajánl. Amikor felháborodok a pofátlan áron, hátramutat, hogy egész kollekciója van már az izmuth-i polgárőr egyenruhából, ráadásul altiszti, autentikus lőfegyverrel, ami ugye nekem meg hiányzik... sóhajtva fogadom el az árat. A gyöngyházmarkolatú bicskáért sem ajánl többet mint egy húszas, az ezüstneműért egy százast, de igazából csak a csápos bokaperecek láttán csillan fel a szeme. "Eredeti izmuth-i népi motivumok, a három összefonódó csáp, a köztük vergődő szűzlánnyal" motyogja, és közelebb hajolva csak most veszem észre a leányzót. Rövid gondolkodás után 300 kreditben határozza meg az árat.

Húzom a számat, egy kicsit ordibálunk egymással, aminek az lesz a vége, hogy mindent összeadva 500 kredittel gazdagabban hagyom ott a kis hobbitot. Még hallom, ahogy "Drágaságom"-nak szólítja a most szerzett bokaperecet, elképzelem, ahogy a szőrős lábára próbálja... brr, inkább hagyjuk.

500 kredit, gondolom, arra még nem elég, hogy nyugdíba vonuljak, de talán ki lehet húzni pár napot belőle... de először is költsünk, lets go to the mall, ahogy abban a régi örökzöldben megénekelték...


A legközelebbi Humanoids & Mutants felé veszem az irányt, közben áthaladok a híres origófalvi piacon: rengeteg kamu termék a Chináról, üvöltöző hobbitok, manók, meg néhány néni a kis othhonról hozott cuccaival. Nem igazán fog meg semmi sem, egészen addig, amíg meg nem látom az egyik szőnyegen Han Solo kézifegyverének tökéletes mását. Ilyen antik darabokat nem nagyon lehet ma már kapni, le is csapok rá egyből. A néni nem igazán tudja mije van, így bagóért, 100 kreditért hozzájutok töltővel papírokkal, dobozzal együtt... ráadásul a gyors checknek köszönhetően kiderül, hogy nem is körözött, szóval nyugodtan hordható, dugdosni sem kell...

4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates ) - Page 2 42221-dymszo

A H&M-ben ezután már gyorsan bevásárolok: két rend zöldes színű öltözék a tünde-osztályról, pipere cikkkek ugyaninnen, meg egy kis méretű, összecsukható nyílpuska a vadászat-halászatról. Egy mókusnál nagyobb állatra már nem halálos, de Emerald Crossbownak kell az imidzséhez ugye...

Lelappadt hitelkártyával, de boldogan fütyörészve térek vissza a Törpébe.
Vissza az elejére Go down
Ajánlott tartalom





4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates ) - Page 2 Empty
TémanyitásTárgy: Re: 4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates )   4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates ) - Page 2 Icon_minitime

Vissza az elejére Go down
 
4.0 Origo ( An arbitrary point on the earth's surface, chosen as the zero for a system of coordinates )
Vissza az elejére 
2 / 2 oldalUgrás a következő oldalra : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» Origo bolygó ahol minden kaland indul és végződik.

Engedélyek ebben a fórumban:Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Online RPG (nemcsak) havereknek :: 
Fejezetek, Chapters
 :: 
Load Game
 :: 
Fourth Game Cycle - On Holy Quest
-
Ugrás: