ReVIVE!

HomeGy.I.K.KeresésRegisztrációBelépés

Share | 

4.4.1 Sublime - a Nova Stella eseményen történtek

Go down 
SzerzőÜzenet
Majszter Plejbász
Meteorbringers Team Founder

Hozzászólások száma : 405
Tartózkodási hely : Porosháza városa, de inkább a koszfészek lenne jobb szó

Tulajdonságok:
Fajta: Mesélő- Játékos
Kaszt: OKJ-s Varászló
Szint: Zéró

TémanyitásTárgy: 4.4.1 Sublime - a Nova Stella eseményen történtek    Vas. Feb. 07, 2016 12:49 am

Galaktikus idő szerint este nyolckor a rendezvényterem megnyitja kapuit és beáramlotok a meghívottakkal.
Sok különböző faj gyűlt a mai estén össze, hogy lerójja tiszteletét a tudósok novává változott napja elött és az értelmetlen pusztítás és háborúskodás ellen.

A terem közepén lévő pódiumon egy idős bramani nyitja meg az estét, megköszönve mindenkinek aki eljött, hogy tisztellettel adozzón a fajukat ért veszteség elött. Iletve, az alkalmat megragadva  " Intergalaktikus adója 1%-ával támogathatják a Fény Nélkül Maradt Ifjú Kutatók Egyesületét" a FNMIKE-t, aki majd bányászlámpákra és éjjellátókra fordítja az adományokból összegyűlt kreditet.

A terem füstfalú üvegei kivilágosodnak a beszéd végén és a több századmagatokkal együtt ti is megcsodáljátok a novából áradó fenyeket.

A fényáradat végén - amihez a bejáratnál sötétített lencséjű napszemüvegeket osztottak a drónok - a meghívottak átfáradnak a szeparé részbe, ahol kezdetét veszi a hajnalig tartó buli.
--------------------------------------------------------------

Másnap
( galaktikus idő szerint 12:30 )
Sajgó fejjel és összefolyt emlékekkel tértek magatokhoz. Minden tagotok fáj és a űrhajó különböző pontjain ébredtek.
Vajon mi történhetett tegnap este?
A főbrahman beszéde után és novalesés végén, átmentetek a függvényekkel és halmazokkal díszített terembe, az első bolé Sangriás - narancsíze még a szátokban érzödik de hogy utánna mi történt....

A hozzászólást Eszka összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Feb. 08, 2016 9:04 pm-kor.
Vissza az elejére Go down
Felhasználó profiljának megtekintése https://www.wattpad.com/user/GaborBacsai
Majszter Plejbász

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Dr. Boltar első emléke   Vas. Feb. 07, 2016 10:22 pm

Hajnal három körül járhatott az idő és teremben mindenki jól szórakozik.

Egyesek ilyenkor mennek haza a szórakozásból, mások ilyenkor kelnek, de ez az óra különleges. Bármerre jár az ember és bármilyen kultúrával találkozik egy valami megegyezik benne ezt az órát a kísértetek és a boszorkányok órájának tartják.

@Dr. Casanova Boltar:

A közös karaoke és tánc elevenen él benned, ahogy Leo és Manuval közösen nyomjátok a fárazózást a Night Boat to Cairo-ra.

A buli javán már túl vagytok, a társaid elkeveredtek valahol te pedig félig spicces állapotban egész este szinten tartottad magad.
Meglepődve tapasztaltad, hogy az Elvisek nem emlékeznek rád, bár lehet nem is velük találkoztál, nagyon egyformák. Mindenesetre a névjegyüket elraktad és a könyvet is amit dedikáltak neked ( Item gained: Eternal Life of Elvis -dedicated )

A kerten átvágva elszürkül minden előtted, mintha akaratlanul is a Homályba léptél volna be. Gyanakodna nézel körbe és Segítséget keresve tekinteteddel.
De őt nem látod, ellenben...
a semmiből tűnik elő egy hatalmas gőzölgő üst felett három szürke kámzsás nő.

Rekedtes hangon szólítanak meg, az egyik elkezdi a mondatot, a másik folytatja és a harmadik befejezi. Szinte már félelmetesnek tűnik az összehang közöttük.

- Doktor Casanova Boltar, a múltad sötét és a jövőd is - mondják - Mi vagyunk a Hecateae, A Mélyűr boszorkányai, A Szürke Hölgyek. Ritka és kivételes esetben jelenünk meg halandónak de a Nova fényei idehívtak minket és téged választottunk a jelenlévők közül.
Három kérdésed lehet amire három választ fogsz kapni.
Az ár amit fizetened kell csak egy csepp vér kérdésenként az üstünkbe és mi legjobb tudásunk szerint válaszolunk.
Végülis nem kérnek sokat - gondolod - és furdalja az oldalad a kíváncsiság, hogy mit tudhatnak az öreglányok.

A kecskeállkapocsból készült tőrrel megvágod magad és a rotyogó üstbe cseppented a véredet.

Mi az első kérdésed doktor?
- Hogy nyerhetem meg a Viadalt? - kérded.
- Te? Sehogy sajnos - válaszolja a bal oldali.
- Pontosan hogy lehet megtörni a fejemre szállt átkot? - kérded másodikként
- Az Elsüllyedt király koronáját kell a fejedre helyezned - mondja a középső.
De azt hol találom? Hogy jutok el oda? - jön belőled akaratlanul is a többi kérdés.
Doktor, doktor egy kérdés egy válasz - figyelmeztet a boszorkány.
Elhallgatsz és felteszed az utolsó kérdésed a némbereknek.
- Hogyan lehet Törcsit ujra uzembe helyezni?
- Egy eredeti, hozzákészült alaplappal újra a régi lesz - feleli a harmadik.
- Hol találok ilyet?.. oo. egy kérdés, egy válasz - fejezed be.

- Látod Casanova tudod te, remélem elégedett vagy a hallottakkal. Lehet találkozunk még a távoli jövőben ha ismét keresztezi sorsod fonala a Nexust.
Lehet...

Elhalványulnak, kifakulnak a térből és ismét a kertben vagy megszédülsz és az orrodból egy csepp vér hullik a ruhádra.
Lehet, hogy csak képzelted? A kezeden ejtett seb nagyon is valós így a Szürke Hölgyek is itt voltak.
A háttérben felhangzik a Jailhouse Rock az Elvisek előadásában.

A hozzászólást Eszka összesen 2 alkalommal szerkesztette, legutóbb Hétf. Feb. 08, 2016 9:05 pm-kor.
Leonidas

Hozzászólások száma : 370

Tulajdonságok:
Fajta: Elf
Kaszt: Íjászféle
Szint: Negydik

TémanyitásTárgy: Leonidas 1. - valamikor az éjszaka közepén   Hétf. Feb. 08, 2016 7:09 am

... kicsit megbillenek, érzem hogy most böffent ki belőlem némi alkoholból kialakult mágikus energia. Körbenézek: hullák sehol és nem is ég a kóceráj, akkor minden rendben, nem öltem meg senkit.

Minden olyan elmosódott, szürkés-borongós... meglátom Cassiet, ahogy három nővel dumál. Hárommal egyszerre? Ezt nem nézhetem tétlenül, be kell segítenem...

Délceg mozgásommal odalépek (valójában odatántorgok) hozzájuk, és átkarolom a két szebbiket:

- Szevasztok lányok, na mi a heeelyzet? Iiiiiismeritek Cassiet?
Felhasználó profiljának megtekintése
Dr. Casanova Boltar
MeteorbringerTeam - founder

Hozzászólások száma : 212

Tulajdonságok:
Fajta: Humanoid
Kaszt: Witch Doktor
Szint: 5

TémanyitásTárgy: Re: 4.4.1 Sublime - a Nova Stella eseményen történtek    Hétf. Feb. 08, 2016 8:46 am

Véres a tőröm, az az én vérem. Egy sarokban ülök, a fejem még bódult a narancsos Sangirától. Mintha látomásom lett volna. Vagy mégse? Ez most akkor megtörtént vagy nem? De ha nem akkor miért vagdosnám magam? 3 kérdés, 3 csepp vér, ennek sosenincsen jó vége. Ráadásul túl sokra nem mentem a válaszokkal. Ha nem nyerhetek, akkor hiába minden, ki nyerhet akkor? Kinek a kezébe kell helyezzem a sorsunkat? Cassie!

Megpróbálkozom a feltápászkodással. Nagy nehezen visszanyerem az egyensúlyom. Meg kell találjam Leo-t. Útközben belebotlok Manu-ba, éppen a sarokban kapaszkodik egy kilincsbe és próbálja túltenni magát a gyümölcsturmix túladagoláson. Ahogy haladok tovább, látom, hogy Cassie három nővel beszélget.

Egyszercsak Leo jön szembe velem üveges tekintettel. Átkarolom és titkos feladatra hivatkozva elvonszolom a szobájába. Befektetem az ágyába és belerokadok a fotelba. Én ma itt alszom, kivagyok.

Éppen csak elbóbiskolok, amikor fájdalmasan nyögök fel. Leo felkelt és átgázolt rajtam. Fájdalmamban nem tudok kiálltani sem, csak magzatpózba görnyedve markolászom a családi ékszert. Mire összeszedem magam már ki tudja merre jár. Visszatántorgok a buli színhelyére, ahol Cassie még mindig beszélget, azonban már egy görnyedt részeges alak is csatlakozott hozzájuk.

A felismerés fájdalmasan hasít belém, ez Leo. Odaérkezve illedelmesen elnézést kérve megpróbálom elhúzni onnan, de ő mérgesen félrelök.
- Haggyá' mán! Segítenem kell neki, egyedül ezt nem lehet.
- Gyere velem, pihenned kell, nem vagy jól.
- Majd holnap beszélünk vele, részeg vagy, tudod hogy az sose jó.
- Én aztat tudom!
- Ahogy akarod, én mentem aludni, további kellemeset...
Batmanuel
Meteorbringers Team Associate

Hozzászólások száma : 110

Tulajdonságok:
Fajta: Gothami-latino
Kaszt: Politikus
Szint: első

TémanyitásTárgy: Batmanuel 0-1 ébredés és korai emlékek   Hétf. Feb. 08, 2016 10:00 am

**reggel**
Ágyban térek magamhoz... eddig jó, bár kicsit hűvös van... Oldalt fordulok és azt látom, hogy egy leányzó csendesen sziesztázik mellettem...
- Yáááyyy - pattanok ki az ágyból, anyaszült... - ¡Qué sorpresa
Szememet kapkodom, hogy ruhát találjak. Egy keresztbefeszített zsinóron lóg a tréningruhám. Csurom víz és szonyatos klórszagot áraszt magából. A sarokba végva a táskám... gyorsan keresek benne tiszta alsóneműt és belebújok.
Utánna azt csinálom, amit minden éppeszű férfitársam csinálna. Megkeresem a hölgy tárcáját. Így legalább tudni fogom a nevét és azt, hogy mekkora bajban vagyok.
- Chloe... média... 19... no de milyen rendszerben vagyunk, az már lehet legális, nem? Hmm... várjunk csak... ez a kártya már lejárt... két éve... akkor 21... Pwehhh... - törlöm meg a homlokom. - Az már többnyire legális.
Óvatosan visszacsempészem a sajtókártyát a szűk farmerjába, majd szemügyre veszem a helyet és a lányt.
Nem kifejezetten lakosztány, sokkal inkább egy kacatokkal kaotikusan telezsúfolt padlásszoba. Otthon tudnám itt érezni magam. A punk csaj - Chloé, próbálom emlékeztetni magam - valami punk-metal pólóban fekszik az ágyon. Jobb karján tetoválás, virágok és koponyák egy csokorban. Kék haja szinte világít. A szobában apró, foszforeszkáőló kék pillangók repkednek, főleg körülötte... különös.

Nem emlékszem semmire a tegnap estéről... pedig csak gyümölcslevet ittam... mármint, amíg emlékszem. Volt valami asztroló...nómiai esemény... akkor ott volt a Cheem erdeje, egy intelligens, humanoid fa faj a Panjassic aszteroida mezőből, akik egyeneságú leszármozattai azoknak a fáknak, amik Bramant második bolygóján éltek...
kifejezetten jól esett, hogy tudtam pár szót váltani a vezetőjükkel Jabe nagykövetasszonnyal, márha az ő esetükben van értelme a nemeknek, bár asszem ők pont kétlaki fáktól származtatják magukat, de aztán feltartott Moxx a Balhoonról, aki a Jolco és Jolco vállalat ügyvédje és... de miért is kellett vele beszélnem? valami volt... papírokkal, meg... a testvére Trof, aki aztán nagyon ki volt borulva, mert... mert...
De miért is gondolok arra a kis kék gnómra, meg a bátyjára, amikoregy gyönyörű kék hajú lány fexik az ágyamban... pontosabban én feküdtem, nem az én ágyamban, hanem a nemtudom kiében, talán az övében és akkor talán, mi... ó jaj, csak most ne pánikolj be! Gondolkozz Micimackó!
Volt valami robbanás, meg felfordulás, meg valaki kornyikált egy karavánról, meg... na az mondjuk lehet, hogy én voltam?
Több nyomra van szükségem, és hol vannak a többiek.. és mit tornásztatom magam, amikor látszólag biztonságban vagyunk?

- Hella, Idegen! -szólal meg egy kedves hang mögöttem. - Ne motyogj hanem bújj vissza!
Háát... pár percet még várhat a valóság kirakósa,... mert én most egy pillangó vagyok, aki azt álmodja, hogy ő egy ember.

A hozzászólást Batmanuel összesen 3 alkalommal szerkesztette, legutóbb Kedd Feb. 09, 2016 6:40 am-kor.
Isithieländé

Hozzászólások száma : 144

Tulajdonságok:
Fajta: Undead blood elf
Kaszt: Undead berserker
Szint: III

TémanyitásTárgy: Snowballs first memories   Hétf. Feb. 08, 2016 4:49 pm

Gazdi te idéztél meg? Szimat, szimat. Nem megint nincs sehol. Szomorúan lehajtom a fejem. De akkor ki? Körülnézek. Mindehol óriási kavarodás. Hangos zene szól és az én alacsony szemszögemből az egész nagyon ilyesztő. Megpróbálom összekapni magamat és nem ösztönből elmenekülni. Jól is teszem ugyanis még időben észreveszem az idézésemhez szükséges fogat a földön. A hozzákötött zsinórnál fogva fölkapom és hozzálátok megkeresni az egyiket abból a háromból akik a gazdit kísérték. A terem túl oldalán érzékelek egy kis asztrális működést három szürke ruhás nő szemèlyben de semmi egyéb. Ilyen alacsonyról nem látok semmit. A különböző lények által fogyasztott az alkohol és a néhány hányásfolt mindent átható bűze miatt pedig a szaglásomra se hagyatkozhatok.
-Jaaj de kis cuki vaaagy. Awwwww - alig hallom meg a hangot máris fölkapnak. Ellenkezni se tudok. Mert máris agyon vagyok ölelgetve.
-Bella tedd már le azt a dögöt. Kitudja mit szedett össze eddig?
-Ugyanmár Cassie te kinéznéd egy ilyen cukker dologból.- tol a csaj a másik képébe. A derekamnál fogva.
Hé ember ez állatkínzás! Ettől én sérvet kaphatok.
Majd újra kebelre vagyok ölelve. Küzdenék én de a gonosz nőszemély rögtön megtalálja a gyengepontomat és addig vakargat a fülem mögött míg teljesen be nem kábulok. Ezután föladom.
Órákkal később bukkan fel az elf. Örülök neki de nem ugathatok mert akkor kiesne a fogaim közül a nyaklánc. Ez az állat meg annyira részeg, hogy észre se vesz hiába vagyok tőle két méterre. Na jön a vegyszerszagú doki. Talán majd ő észrevesz és kiment...
Leonidas

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Leonidas 2. Hajnal négy körül   Hétf. Feb. 08, 2016 9:20 pm

Épp egy fához beszélek.

- Tudod, legjobban Leo nagypapit szerettem. Mindig a térdére ültetett, lovagoltatott, és kis dalocskákat is énekelt nekem. Később, amikor nagyobb lettem, ő adta a kezembe az első gyakorló fénykardot. Igaz, hogy csak egy törhetetlen neoncső volt, de mekkorákat vívtunk vele...!

- Én vagyok Groot - mondja a fa.

- Nem piros volt, hová gondolsz! - torkolom le a fát. - Természetesen kék, én mindig jó jedit játszottam. Bezzeg a nagypapi, ő mindig bevállalta pirosat... azt hittem, csak a kedvemért ment bele a játékba, és közben nem...

- Én vagyok Groot - mondja megint a fa.

- Igen. Vagyis nem. Nem tudom... velem mindig olyan rendes volt... aztán meg elárult mindenkit, most mondd meg nekem, miért tett ilyet velünk? Az egész családot nyomorúságba taszította! Szegény nagypapi... még most is szeretem, bárcsak ne tette volna ezt velünk... - mondom, a hangomat a sírás fojtogatja. - Kifújhatom az orromat az egyik leveledbe?

- Én vagyok Groot - válaszolja a fa.

- Jól van na, nem kell mindjárt megsértődni, csak egy kérdés volt...

Dr. Casanova Boltar

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 4.4.1 Sublime - a Nova Stella eseményen történtek    Kedd Feb. 09, 2016 8:08 am

Éppen elindulmék vissza magára hagyva a részeg kapitányt, amikor nyüszögést hallok. Megfordulok és látom, hogy Hópihe félig meddig Cassie arcába van tolva, míg a mellette álló borzasztóan szorongatja. Csórikám, Manu elhagyta, ő meg máris bajba került.

Három határozott lépéssel odalépek és egy határozott mozdulattal kitépem a csaj kezéből.
- Bocs, de ez itt az enyém, miénk, a lényeg, hogy nem a tiéd. Kösz, hogy vigyáztál rá.

Na azt a hisztit. Cassie alig tudta visszafogni a bömbölő csajszit. Annyi baj legyen, majd Leo megvigasztalja, csak szakadjon le végre a sarokban álló szobapáfrányról.

Hahópihével visszaérek a szobámba, keresek neki egy tálkát, adok neki vizet, meg keresek valami ehetőt a frigóban.
- Remélem bírod a füstölt sonkát cimbora.

Ragyogó szemekkel néz rám miután két lefetyre beverte a vizet. Adok még neki, megpróbálom megetetni, aztán azon tanakodom magamban, hogy mennyire jó neki itt. Lehet vissza kéne csomagolni a pokelabdájába. Nem lenne jó felhívni magunkra a figyelmet. Athason úgyse tudom elrejteni, ott végig velünk kell legyen, szüksége lesz az erejére. Bár tudnám hogyan kell visszapaterolni.

Van még egy intergalaktikus üzenetre lehetőségem, de az csak egyirányú, még korai lenne elsütni. Jobb ötlet híján kiveszem a szájából az amulettet, a nyakamba akasztom és megölelve a kis bundást, belépek az Alkonyba.
- Na pajti, akkor most itthon vagy. Pihenj egy kicsit, holnaptól kezdődnek az edzések.

Visszatérek, inhalálok egy kis álomjavítót és lefekszem aludni az edzés gondolatával.
Batmanuel

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Batmanuel 2. robotrix   Kedd Feb. 09, 2016 10:59 am

** Reggel, miután emlékeztettem magam khm **

- Mit keresel? -kérdezi Chloé a vizipipa fölül, miközben veszetten túrom át a cuccaimat. A kezdeti hiányérzet borzaszt pánikká kezdi kinőni magát.
- Volt nálam egy nyaklánc, nem láttad? -kérdezem.
- Csak nem a barátnődtól kaptad?
- Nem... ,de... nem... ne viccelj, ez most fontos!
- Mikor volt meg utoljára? - kérdezi. Mikor is?

*** Valamikor az este folyamán ***
- Köszönöm Nagykövetasszony, és kérem fogadja szerény ajándékomat, egy sóhajtásnyi levegőt a tüdőmből... - mondom, és az arcába lehelek a Cheem nagykövetnek. Egy gesztus, amin a galaxis 300.000 fajának többsége meglepődne, vagy felháborodna, de Jabe és közöttem kellemes, intim légkört terem mindez. Zavarba jön, levelei elvörösödnek és egyből virágokat hajt.
- Oh.. ez igazán kedves Öntől...
Közben velem szemben, ahogy a válla fölött elnézek, a terem másik felében egy kék hajú lány néz rám, sürgető arckifejezéssel és apró mozdulatokkal, de hevesen gesztikulál... vajon mit akarhat? Mire mutat? Felém?... nem, mellém.
Ahogy oldalt fordulok még éppen elkapom a kezét a kis tolvajnak... akarom mondani... Egy kis kék emberke ül egy kerekes-székként és ágyként, és mobil WC-ként funkcionáló kis antigravitációs álványon. Pont úgy néz ki, mint a Grincs, csak kicsit csököttebb és kék, és a lábai, amiket talán életében soha nem használt szimplán csak ott hevernek élettelenül hályas teste előtt...
- Mit kép... - kezdeném, de gyorsan észbe kapok - ...tehetek Önért, mr...
- Moxx - mondja, én pedig közben leakasztom az övemről a medált, amit piszkált és óvatosan a markomba gyűröm. - a Balhoonról. A Jolco és Jolco vállalatot képviselem, ugyanakkor szenvedélyes műgyűjtő vagyok.
óóó... tudom ki ő. Egy genetikai betegség miatt születésétől fogva bénák a lábai. A széke egyben orvosi berendezés is, ami folyamatosan lecse4réli a testnedveit, így nem izzad magából glaxikus savakat és a kedvenc dala a "Yap Cap Forward Bigga Toom Toom Toom"... nem tudom honnan tudom mindezt, és ez megijeszt...
- Öhmm.. Üdvözlöm! - rázom meg a kezét, ha már megszorítottam - West polgármester vagyok a Gotham bolygóról.
- Csodálatos! - dörzsöli meg a csuklóját másik kezével - Fantasztikus az a medál, bocsássa meg, hogy megkérdezem, de nem elad véletlenül?
Pillanatig értetlenül nézek rá, hogy ez meg mit akar. - Nem, sajnálom, ez ööööhhmmm családi öröksége egy öhhhmmmm drága jó barátomnak...
- Pedig, éppenséggel ez a kis picike hiányzik a gyűjtaményemből... Hajlandó lennék érte ötsz... nem ezer kredites is fizetni.
- S-sajnálom, de az eszmei értéke, megfizethetetlen - mentegetőzök, miközben ott motoszkál a tudatom szélén, hogy most valamit csinálnom kéne vele, valami feladatom volt... de miért nem emlékszem? Már épp fordulok el, amikor utánnam szól.
- Ádám! - mondja, pedig csak a vezetéknevemen mutatkoztam be - A Slitheen család feljelentett téged a fiúk elrablásáért és bántalmazásáért...
Megtorpanok és lassan visszafordulok.
- Nem raboltam el senkit. Az a tökkelütött kölyök maga szökött el. Kitalálta, hogy a szárnysegédem lesz, a bűnüldöző partnerem. Felvette azt a nevettséges madárjelmezt és leugrott...

- ...leesett a második emeleti erkélyről. A bíróság és a sajtó szerint is a tevékenységed rossz hatással van a fiatalokra és precedenst akarnak veled teremteni.
- Ugyan már! Ennek legalább öt, nem hat éve már.
- De a gyereknek eltörött a keze. Soha többet nem tud már hegedülni.
- Előtte se tudott.
- Nem ez a lényeg, hanem, hogy téged hibáztatnak. Ha te nem lennél, nem ugrott volna ki az erkélyen. Meg kellett volna mentened!
- Ott sem voltam.
- Bahh... részletek. A lényeg, hogy közben felnőtt, de ott maradt a szülei nyakán koloncnak és az anyja, Blon Fel-Fotch Passameer-Day veled akarja kifizettetni a járandósságukat...
- Ahham....hát ez elképesztő.
- De ha, teszemazt eladod nekem ezt a kis csodát, akkor elfelejtem, hogy találkoztunk....
Uuuu... már dereng...
- Kössünk üzletet. De nekem ennél több kell. - mondom.
- Tízezer!
Basszus most kizökkentett... mit tudhat tíz ezerért.
- Nem.
- Húsz.
Fantasztikus, de nekem nem pénz kell, viszont most már érdekelne, meddig megy el.
- Hagyjuk a felesleges köröket, mennyit vagy hajlandó adni?
Most akkor ki zsarol kit? Vagy veszteget? Furcsa ez...
- Százezer kredit.
- Legyen, de kérem mellé Nathan Prescott aktáit is....

** Reggel **
Azt már tudom, hol volt meg utoljára.
- Rohannom kell! - szólok hátra és kirobbanok az ajtón.
- Várj! - kiált utánnam, de nem várok... pedig lehet kellett volna.

Azért ez ahirtelenkedés nem tesz jót.. főleg a vizipipára.. két sarokkal később a falnak szédülök és kidobom a rókabőrt.
Addig is vasn időm átgon dolni az életem.
Egy biztos. Nem akarok halálpálcákat eladni.

De ha Moxx-al üzleteltem, akkor később miért az öccse, Atlh Trof ült az emelvényén, a bátyját siratva?

Mi folyik itt?
Bambulok lefelé a hányásomban fuldokló tenyérnyi robotpókra...

(KM:Hidden optional quest is revealed. Find and destroy all robot spiders 1/20)

A hozzászólást Batmanuel összesen 1 alkalommal szerkesztette, legutóbb Pént. Feb. 12, 2016 12:50 pm-kor.
Batmanuel

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Batmanuel 3 a nemzetközi helyzet fokozódik   Szer. Feb. 10, 2016 9:54 am

** reggel **
Raffalo reggel, amikor felvette a műszakot azt gondolta nehéz napja lesz. Az előző esti buli után biztos lesznek romok, amiket el kell takarítani, dugulás, amit el kell hárítani és szivárgtás, amit le kell szigetelni. Nem útálta a munkáját, kifejezetten örült, hogy egy ilyen hatalmas hajón dolgozhat, világot láthat és rengeteg színes idegent, még akkor is ha nem keveredhet velük. Még akkor is, ha ő csak egy vízvezetékszerelő szakmunkás volt. Persze nem csak a hozzáértésének köszönhetően kapta meg az állást, hanem azért is, mert a többi jelentkezőhöz képest alacsony és vékony termetű volt, így könnyen befért a szervízjáratokba és csatornákba.
Most pont erre volt szükség, így a felettese, Stewart őt küldte ki egy eltömődés kitakarítására a 19-es csomópontnál. A szomszéd szobában lakó szőke hölgy jelentette, hogy a hőmérséklet elviselhetetenül magas volt hajnalban és reggel, sem a termosztát, sem a légkondi nem javított ezen. Persze nyilván a hajónak a kitörés felöli oldalán vagyunk, közel az alsó platformokhoz, ahol normális ez a hő, de itt nem. Valószínűleg a pajzsok eleget átengedtek a sugárzásból, ahhoz, hogy felmelegítsék a hajótestnek ezt az oldaslát, de a szellőzőcsatornáknak el kellene vezetniea felesleges hőt. Valami eltömíthette a járatokat, vagy elakadt 1-2 ventillátor, nem ez lenne az első alkalom.
Elköszön udvarisana a vendégtől, aki elmegy zuhanyozni.
Raffalo, pedig bemászik a szellőzőbe. Gondolta, hogy nehéz napja lesz...

** valamikor este **

- Akkor önök most vádolnak engem valamivel? - kérdezem a Stewardtól, aki idegesen rendezgeti a papírjait. Az egyiken ott virít Bill aláírása, igen az ő szemmélyes vendégei vagyunk, remek... mibe fog ez nekem kerülni?
- Nem, semmi esetre, pusztán csak meghallgatjuk önt, hiszen Önnel látták utoljára életben.
Elmerengek egy kicsit, de jó helyen van a Steward irodája. A háta mögötti hatalmas ablakon látni a fényjátékot, és én meg még aggódtam, hogy lemaradok róla.
- Valóban beszélgettünk Moxxal. Nem tagfadom ismerem. Volt egy közös ügyünk... ittunk egy pohárkával , majd barátsága jeléül megosztotta vlem nedve... ehh.. leköpött... ez náluk a tisztelet jel, itt van a folt a ruhámon. - És komolyan megnézi, még meg is szagolja a foltot.
- Valóban, kétség sem fér hozzá. De emlékszik-e mnég valamire, hiszen alig egy-másfél órája történt.
- Hmm.. A lakosztálya felé menet találkoztunk a Legfelsőbb Tapadás egyházának zarándokaival, akik ajándékokat osztogattak... úgy értem a mai nap mindenkitől ajándékot kapok... de ez nem célzás akart lenni.
- Milyen ajándékot?
- Mind a ketten kaptunk egy-egy ilyen kis fém tojást. - Előveszem a táskámból és leteszem az asztalra. - Nekem igazából nnincs rá szükségem, szívesen itt hagyom, de nem hiszem, hogy segítene bármiben is.
- Ööööm... Rendben. Ha megtudunk bármit a khmmm... barátja haláláról, akkor ... khmmm értesítjük.
Valami kis led villog a telekomján, így gyorsan leráz. Kifele menet a két Crespallion őr kijön velem, magára hagyva a Stewardot. Az őrök jobbra, akkor én balra. Ahogy elmegyek a kékhajú lány mellett, szinte észrevétlenül gazdát cserél az akta és a nyaklánc, amit gondosan visszarejtek az övtáskámba. Most vissza a bálba, és a lehető legtermészetesebben viselkedni.... bár lehet előtte megkéne látogatnom a fürdőt...
A hangosbemondóban megszólal a Steward hangja:
- Megkérnénk a kék doboz tulajdonosát a 15-ös privát galériából, hogy a Steward irodájában jelentkezni sziveskedjék!
** közben a Steward irodájában **
Dr. Casanova Boltar

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 4.4.1 Sublime - a Nova Stella eseményen történtek    Szer. Feb. 10, 2016 10:58 am

** Hajnalban **

Lassan jön álom a szememre, a boszorkákon kattog az agyam. Már majdnem elalszom, amikor cserépcsörömpölést hallok. Feltápászkodom és az üvegház felé veszem az irányt. A gondosan berendezett szoba tele van mindenféle növénnyel. Ekkor jövök rá, hogy nem is cserép volt, hanem a szellőző rács esett ki a helyéről.

Gondosan visszaillesztem a helyére, bízva benne, hogy már semmi nem fogja megzavarni az álmomat.

** Kora délelőtt **

Ismét csörömpölésre riadok fel. Az a rohadt szellőző rács már megint, Ebédnél majd jeleznem kell Bill-nek, hogy küldje ki a technikusokat.

Megint kimászom az ágyból, kicsit frissebben, de még nem annyira pihenten megindulok az üvegház felé. A rács a helyén van, azonban most valóban egy cserép borult le. Föld és levelek mindenfelé. Az asztalon maradt növényeket valami furcsa anyag borítja és a szellőzőnél fura fekete foltok vannak. Mintha Birodalmiak próbáltak volna célba lőni.

Megtapintva a furcsa anyagot, szinte összeragad a kezem. A homályból piros világító pontokat vélek felfedezni, amik vészjóslóan közelítenek felém. Hátralépek kettőt és az első kezembe kerülő tárgyat felkapom. Kezemben a serpenyővel alig lépek hátra egyet, egy piros fénycsóva hagyja el a sűrű növényzetet, éppenhogy sikerült kitérni előle, de a serpenyő így is kapott egy keveset beléle.

Az a valami lézerrel támad, ide a serpenyő kevés lesz, de konkrétan minden ami a környezetemben van az lesz. Ekkor jut eszembe a tőr. A serpenyőt egyfajta pajzsként magam elé tartom és felkapom a kecskeállkapocsból készült tőrt is. Oldalazva tekintek a növények felé. Hirtelen mozgolódni kezdenek a levelek és egy tenyénagyságú pókszerű fémszerkezet ugrik ki közüle, egyenesen felém.

Egy jól irányzott lendítéssel megsuhintom a serpenyővel. A pók nekivágódi a falnak, lehuppan a földre, de már szalad is felém megint. A tőrnek mégse veszem hasznát, ezért feldobom az asztalra és a serpenyővel kezdem el hajkurászni a pókot.

Végül a hűtőkamra ajtajánál sarokba tudom szorítani és addig püfölöm, amíg zárlatos nem lesz és vezetékei szikrázva ki nem lógnak belőle. A nagy csata végeztével lerogyok mellé a földre. Próbálom visszanyerni a nomrális légzésemet, amikor egy fémtojás gurul a lábaimhoz.

Érdeklődve figyelem amint megreped a héja és a belőle kipattanő újabb pók az arcomra veti magát. A hirtelen felkapott serpenyőt nemes egyszerűséggel tépi szét éles karmaival tapadós nyálkát spricelve arcomra. A ragacstól mozdulni sem tudok és ő csak úgy lépked önelégülten a mellkasomon az arcom irányába.

Már majdnem odaér, amikor dörömbölést hallok az ajtómon. Nyílván valaki meghallotta, hogy valami fémtárggyal püfölöm a falakat és a zaj miatt jöttek panaszkodni. Nem tudok válaszolni a sok ragacstól, de nem is kell sokáig várni, mert az ajtót valaki hatalmas reccsenéssel rúgja be, amire a pók is megtorpant egy pillanatra.

A nevemet kiálltja valaki az ajtóból, de nekem csak nyögdécselésre futja a lehetősegeimből...
Leonidas

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Leonidas 3. - kora este   Szer. Feb. 10, 2016 11:16 am

Az utolsó szónok, egy vén bramanti oktopoid visszaemlékezése is végetér. Az áhítatos csendben a teremben összegyűlt tömegből lassan mindenki a hatalmas panorámaablak felé fordul. Ahogy a mesterséges fények elkezdenek halványulni, a mellettem álló Cissinte megfogja a kezemet. Ránézek, majd mielőtt teljes lenne a sötétség pillantásunk találkozik - aztán hirtelen újból világosság lesz, de ezt már az ellobbanó Bramant csillagának 50 évet utazott fénye okozza. A éles fényben mindenki hallgat, még az előbb még sóhajtozva unatkozó részeg fiatalok is csendben maradnak. Bevallom, kicsit meghatódom, pedig nemhogy a sztoriról, de az egész csillagrendszerről tegnap hallottam először. Mielőtt kínossá válna, megszólal a SOE testetlen hangja:

- Hölgyeim, uraim, csúcsneműek és hermafroditák! A Bramant tiszteletére járjuk el a nova-keringőt! - majd felcsendül egy szál hegdű hangja, és a párok, köztük mi is Cissintével táncba kezdünk.

A muzsika végeztével felkapcsolódnak a fények a teremben. Hirtelen előkerül valahonnan Vad Bill, aki valamiért úgy gondolta, hogy a Szupercsapatból a nagydarab punkhajú néger lesz neki a megfelelő szerep ma estére. Felpattan az egyik asztalra majd így kiált:

- Induljon a buli! - majd húzóra kiissza a kezében tartott üveg Don Perignon-t, bár a végét visszaköpi a körülötte állókra. Na ja, gondolom magamban, neki könnyű lehet, hisz ő kultúrabeli és még avatár is, fel van készítve a szervezete az ilyen alkalmakra. De persze ez nem jelenti azt, hogy nem lehetne MEGPRÓBÁLNI versenyre kelni vele... és ezzel elindulok a legközelebbi abszintos pulthoz, ahol már várnak rám a poharak, a rózsaszín, kék, zöld és seszínű tartalmukkal...
Batmanuel

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 4.4.1 Sublime - a Nova Stella eseményen történtek    Szer. Feb. 10, 2016 11:46 am

** Reggel/délelőtt, hosszú keresgélés után **
Berobbanok az ajtón, majd meglepetten nézek vissza, hogy milyen üvegfából készült ez, csak kopogni akartam...?
A kis köcsög drón, a szemén keresztül akarja kiégetni a haverom agyát, no ezt nem hagyhatom, asszem.
A kezemben maradt rézkilincset lendületből hozzávágom a bitzabáló rohadékhoz, ami szikrákat hányva felpattan a földről, egy pillanatig mérlegeli a helyzetet, majd eltűnik a szellőző rácsok között, ahonnan jött...

- Látom új barátaid vannak.
- Marhára nem vicces - Mondja a doki. Kis gondolkozás után előveszem az Inssmuth-i öntöttvas serpenyőt... és harcra készen körül nézek. Olyan figyelmesen, hogy véletlen összetaposom a doki által szétvert darabot. No ebből infót már nem szedünk ki... és jobban megnézve az csak egy páncélburok volt... ami kijött belőle dron, az az igazi, ámbár sérülékenyebb ellenség.
- A sztory röviden, hogy valami tapadós egyház tagjai ilyen géptojásokat osztogattak, amikből kikelt a csodapók, és már vagy egy tucat embert megöltek az éjjel... asszem 20-at, mert annyi slot volt a tojástartóban. A bővebb verziót út közben Leó felé. Kapd össze magad. Addig őrködöm.

A Doki, kérdőjelekkel a szemében összekapja a cuccait, majd mehtorpan, keze óvatosan ráfonódik a serpenyőre és koncenjtrál. Egy pillanatra eltűnik a szemem elől, ahogy átrepül testének.. hült helyén a korábbi drón, majd ahogy a Doki újra materializálódik, még a levegőben megsuhintja a serpenyővel, és a kis robot már nem éli meg, mire a falhoz csapódik.
[Find and destroy all robot spiders 2/20]
- Jó reggelt Doki! Üdv újra közöttünk, no, Andele, andele!
Dr. Casanova Boltar

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Re: 4.4.1 Sublime - a Nova Stella eseményen történtek    Szer. Feb. 10, 2016 12:10 pm

Hirtelen történt minden. Amint a pók realizálta a hivatlan vendéget, eltűnt. Manu gyorsan összekapar a földről és sürgetőre fogj a a figurát, amikor érzem, hogy hátulról közeledik valami. Megmarkolva a serpenyőm maradékát végrehajtok egy blackflip short teleportationt és amint megjelenek adrón mögött, elemi erővel meglendítem a serpenyőt. Meg be sem csapódott, de már darabokban volt.

Manu nem győz kamillázni és a kezemnél fogva mgával húz, össze kell hívni a válságstábot!
Leonidas

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Leonidas 4. Elkezdődik a buli!   Szer. Feb. 10, 2016 2:33 pm

Cissinte Cindi Laupernek öltözve a fekete bakancsával, a hatalmas vörös műhajával a divatjamúlt kis miniszoknyában százszor jobban néz ki, mint az eredeti. Szó nélkül követ a bárpulthoz, és húzóra lenyom velem egyet-egyet a zöld és a rózsaszín piákból. Tökös egy csaj, gondolom magamban, persze remélem nem szó szerint értendő a tökösség.

- Egy pillanatra magadra hagylak - súgja a fülemhez hajolva - tudod, nekünk lányoknak néha be kell púdereznünk az orrunkat... - bólintok, mire ellibeg a mosdó felé. Nem tudom nála mit jelent a púderezés, hogy szó szerint kell-e érteni, vagy inkább valami másodlagos jelentésre gondoljak, pl. ilyesmire:

Mindenesetre amikor 10 perc után megjelenik újból, gyanusan vidám, és egy alacsony, kissé kövérkés, de annál kopaszabb, izzadós emberkével tér vissza.

- Leo, szeretném neked bemutatni Charlie Runkle-t - kezet fogunk, ahogy gondoltam, a tenyere is sikamlós az izzadtságtól - Charlie régi ismerősöm, az Alamuszon foglalkozik a feltörekvő sztárok mendezselésével. Talán nektek is tud segíteni...

- Hm, Meteorhozók, ugye? - kezdi a kis ember egy üveg bourbonnal hadonászva. Leülünk egy kis asztal mellé, és most veszem csak észre, hogy nincs rajta nadrág, csak egy gatya. - akiket az egész Origó utál, mert lerombolták Tibi kocsmáját? Jól emlékszem hogy azok is maguk voltak, akik atomot robbantottak, pedig az Origón MINDEN kisgyerek tudja, hogy nix atom, mert akkor felkel Pista?

- Az nem egészen úgy v... - mondanám, de inkább bele sem kezdek. Ezzel a véralkohol szinttel már nem igazán tudnám elmesélni a történetet. Esetleg elvarázsolni... de amíg lassan forgó agyammal azon gondolkodok hogy melyik spellt is válasszam, Runkle közbevág:

- Pont valami ilyesmire lenne szükségünk. Most indul a "Lúzer vagyok, ments ki innen!" legújabb évada az Athason, oda simán be tudnálak nyomni benneteket. A gázsitok a nyereményetek és az esetleges elhalálozás során felvehető életbiztosítási összegetek 10%-áért meg is teszem nektek. Na, áll az alku?

Másnap reggel ébredés után persze hiába erőltetem az másnapos agyam, nem tudok rájönni, hogy vajon mit válaszoltam neki...
Majszter Plejbász

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: Party nyitás ( Galaktikus idő szerint 21:30kor )   Szomb. Feb. 13, 2016 12:44 pm

A főbraman beszéde után a fellobbanó fényeket közösen bámultátok, hála a szemüvegekenek csodálatos látványban volt részetek. ( Galactic Lore increased, 100xp gained )
Az eseményt minden meghívott hümmögve szemléli míg a bramaniaknak könny szökik  a szemébe.
Miután végett ér, a tömeg türelmetlenül várja, hogy a házigazda megnyissa a másik termet.

Vad Bill az alkalomra szokatlan ruházatot öltött.
Fekete kúrtított mohawk taraja passzolt a körszakállhoz ami az arcát borította.
Nyakában és a kezén csillogó aranyból készült fuxok virítottak amit kék farmer kertészgatyával és sárga polóval fejelt meg.
- Kedves Mindenki!
A zene felhangzasa után megnyílik az ajtó az esti delírium felé, mindenki érezze jól magát ezen az estén és ne felejtsék el a kultúrált szórakozást - fejezi be Bill.
A duplaszárnyú ajtók kinyilnak és felhangzik a zene.

Bevonultok és a tömegbe keveredve élvezitek a bulit.
Furcsa és különös dolgok történnek ezen az estén.
Isithieländé

Hozzászólások száma : 144

Tulajdonságok:
Fajta: Undead blood elf
Kaszt: Undead berserker
Szint: III

TémanyitásTárgy: Snowballs second memories   Szomb. Feb. 13, 2016 6:59 pm

Szimat...szimat. Egy mágikus lényt érzek. De nincs jelen túl erősen az alkonyban. Tudom is mi ez.  Kilépek az árnyak világából ahova a doki hozott magával. Amíg ő alszik én végigmászok rajta. Szaglászom egy picit majd helyezek egy terület megjelölő foltot az egyik növényére. Ekkor villan rám a szoba túloldalán számomra dzsungelnek tűnő bokrok közül egy sárga szempár.
-Nicsak...nicsaaaaak.-hallom mézes mázas dorombolását.-Mi van itt?
A legkissebb nesz nélkül lép ki a  növények közül. Egy hatalmas szürke kandúr az.
Piff. Kilövök felé mint a puskagolyó. A másik ettől megijedve egy pillanat alatt a szellőző rácsnál terem jó nagy zajjal letépi azt. Én meg utána.
A macskát meg kell kergetnem, ez ösztönöm és kötelességem. Végigszáguldunk a szellőzőn egész a buli helyszínéig. Egy két illető még lézeng itt. Van amelyikük olyan részeg, hogy észre se veszi, hogy a két állat becsapódik az egyik magasabb szellőzőből.
Míg a macska ügyesen kerülgeti az akadályokat. Addig én mindent fölborítva rohanok utána. (Két asztal ,hét szék, két pincér és egy diplomata) Ki rohanunk a teremből és végül egy ismeretlen szobában kötünk ki. Úgy néz ki mint az összes többi az utasok kabinjai közül. Az egyetlen különleges tárgy a szobában a mindenfele szétszórt alsóneműkön kívül egy akvárium tele egzotikus halakkal. Na a macska ennek a tetejére ugrott fel. Én persze rögtön utána hiszen sarokba volt szorítva. A következő kép az, hogy a dög egy pillantás alatt kiugrik alólam. Én meg kapálózva szakítom be az akvárium tetejét. Ezután közelebbről is megismerhetek több egzotikus és ritka halfajtát. Mire kikecmergek és lerázom magamról a vizet addigra a macska már rég eltűnt. Úgyhogy inkább bőszen elkezdek területet jelölni.
Majszter Plejbász

Tulajdonságok:

TémanyitásTárgy: SpaceShuttle Gizi szerepe az estén   Vas. Feb. 28, 2016 12:40 pm

A parti jó indok volt, hogy végre a hajóra jöjjön, próbált már, de hírneve megelőzte. Ugyan ki akarna egy galaxis szerte hírhedt tolvajjal utazni.
Elmaszkírozva érkezett és kényelmesen mérte fel a terepet. Majdnem lemaradt a csillagpusztulósdiról ő nem bánta volna, de indokolatlan figyelmet nem akart kelteni.

Estefelé mikor kellően kapatos volt mindenki, végre szétnézhetett a hajón tüzetesebben. A folyosókon sétálva szórakozottan játszott frissen csórt ékszerekkel amik csengve koccantak össze a zsebében.
Egy jellegtelen szobánál megtorpant ereklyeösztöne jelzett, itt bizony értékes holmi van. A homályba lépett és áthatolta a falon ügyelve, hogy a hajó biztonsági rendszere nem szólaljon meg.
A szoba közepén ott lebegett a Szilánk.
Az Éden Almájának egy darabja.
Elmosolyodott és érte nyúlt, de ahogy az ujjai hozzáértek a felületéhez elhomályosodott minden. Lelassult az idő és a tér, az alternatív valóságok szembántó kavargásba kezdtek.

Mikor kitisztult minden, fura helyen találta magát.
Ajánlott tartalom

TémanyitásTárgy: Re: 4.4.1 Sublime - a Nova Stella eseményen történtek    

4.4.1 Sublime - a Nova Stella eseményen történtek
Vissza az elejére 
1 / 1 oldal
 Similar topics
-
» [Nova 3. kör] Tiffany Williams vs Askr
» Élmények, avagy az események egy kislány és egy sárkány szemszögéből